Pavel Kožíšek chystá velké kouzlení

Nejen celebrity budou čarovat! Proč se šoumen Daniel Nekonečný pořadatelům prodraží? Modelky Mašlíková a Dvořáková skončily jako čarodějnice! A herec Pavel Trávníček vybere nejkrásnější kouzelnici. Nejen tohle všechno čeká na návštěvníky mezinárodního festivalu moderní magie – Velké ceny Divadla kouzel, která se koná 8. a 9. dubna 2011 v Divadle kouzel Pavla Kožíška.


V pátek 8. dubna a sobotu 9. dubna 2011 se sjedou do Divadla kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy přední kouzelníci z jedenácti zemí světa. Koná se zde již 8. ročník mezinárodního festivalu moderní magie Velká cena Divadla kouzel 2011. Kouzelnické umění poměří ve čtyřech veřejnosti přístupných představeních několik desítek českých a zahraničních mágů. Soutěžit se bude jednak v základních kategoriích jako je manipulace, všeobecná magie, iluze a mikromagie. Svoje dovednosti na festivalu předvedou i ve dvou juniorských kategoriích nejmenší kouzelníci a bude zvolena také Miss magie. „Mezinárodní odborná porota bude mít nelehký úkol rozhodnout, kdo získá hlavní cenu Grand Prix Divadla kouzel,“ říká ředitel festivalu a prezident Českého magického svazu Pavel Kožíšek.


V závěrečném sobotním galaprogramu v sobotu 9. dubna 2011 v 19 hodin budou ceny předávat a na jevišti čarovat již tradičně přední osobnosti našeho kulturního a společenského života. Cenu nejkrásnější kouzelnici, která získá titul Miss magie, předá herec Pavel Trávníček. „Největší obavy mají technici a náš hasič v divadle ze zpěváka Daniela Nekonečného, aby nám svými pyroefekty nepodpálil celé divadlo,“ směje se Pavel Kožíšek, který musel podniknout patřičná bezpečnostní opatření.


Galaprogram si nenechají ujít ani zkušené kouzelnice, které vystupují již několikátou sezónu v Divadle kouzel, modelky Hana Mašlíková a Martina Dvořáková. „Kouzla mám moc ráda a těším se, že jednou výjimečně jeviště vyměním za hlediště. Jsem zvědavá, jestli jako zkušená čarodějnice všechna kouzla odhalím,“ směje se silikonová kráska Hanka Mašlíková. Další ceny předají mimo jiné zpěvačka Heidi Janků, herečka Míša Dolinová, psychiatr Jan Cimický, Zuzana Baudyšová z Nadace Naše dítě, senátorka Veronika Vrecionová a další hosté.


Slavnostním galavečerem diváky provedou moderátoři Markéta Mayerová a Slávek Boura. Festival má nekomerční charakter a je pořádán pod oficiální záštitou ministerstva kultury ČR, obce Líbeznice, radou Českého magického svazu a ve spolupráci s Nadací Naše dítě Zuzany Baudyšové.

Foto: Archiv Divadla kouzel


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353