Patrik Hezucký: Skončil jsem na Národní

Čtvrt století od sametové revoluce uteklo jako voda. Jak na ni vzpomíná moderátor Patrik Hezucký, který moderuje na rádiu Evropa 2 spolu s Leošem Marešem populární Ranní show a v sobotu večer na TV Barrandov spolu s Heidi Janků pořad Nikdo není perfektní?


Co jste dělal 17. listopadu 1989?
Co jsem dělal dopoledne, nevím, ale odpoledne jsem šel na manifestaci na Vyšehrad. A těšil jsem se na večer, protože jsme měli s mojí tehdejší přítelkyní naplánovaný společný večer doma. Jenomže se to celé nějak zvrtlo a skončili jsme na Národní třídě. Ta atmosféra byla nepopsatelná. Bylo to hlavně o té náladě, se kterou tam lidé šli. Ten pocit, že se něco děje a že se něco stane. Nebyli jsme na Národní třídě až do konce, když jsme viděli ten konvoj policistů, utekli jsme s přítelkyní boční ulicí. Pak za námi přišla kamarádka, která nestihla utéct a se slzami v očích vyprávěla, co se tam dělo.

Zapojil jste se také do revolučního dění?
Byl jsem samozřejmě zvonit klíči na náměstí. Vyráběli jsme plakáty, chodili na přednášky disidentů, pomáhali jsme s jejich organizací. Bylo to nepopsatelné období euforie.

Chybí vám něco z předrevolučních let?
Chybí mi tehdejší bezstarostnost. Ale ta souvisí s mládím, ne s režimem.

Foto: TV BarrandovWarning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353