Pamatujete si ještě na SuperStar Tomáše Savku? Dostal Cenu Thálie!

Národní divadlo moravskoslezské proměnilo obě nominace na Ceny Thálie 2014. Cenu Thálie získali v kategorii opereta/muzikál Hana Fialová za roli francouzské šansoniérky Edith Piaf v inscenaci maďarské spisovatelky a scenáristky Évy Pataki Edith a Marlene a Tomáš Savka, konkrétně za roli Che v muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Evita.

Tomáš Savka, Foto_Michal Krumphanzl, zdroj ČTK
„Mám obrovskou radost, nejen já, ale i všichni diváci a fanoušci, kterým tímto strašně moc děkuji. Za jejich emoce, za to, že na každém představení je to téměř až hmatatelné, jak na sebe slyšíme. Můj obrovský dík patří celému inscenačnímu týmu v tomto představení. A samozřejmě tím člověkem na té špičce je režisér Janusz Klimsza. Já ti moc děkuji, a ta cena je i tvoje. A dík patří i mé rodině. Strašně moc je miluji a strašně moc to dnes oslavíme. Jsem hrdá na to, že to vezu do Ostravy,“ uvedla při udílení cen Hana Fialová, která dle odůvodnění Herecké asociace: „Patří k nejvytíženějším herečkám ostravského muzikálového souboru.“ Cenu Thálie získala Fialová za ztvárnění francouzské šansoniérky Edith Piaf v inscenaci maďarské spisovatelky a scenáristky Évy Pataki Edith a Marlene s přihlédnutím k titulní roli Evity: „V loňské sezóně excelovala hned dvakrát, jako Evita i jako Edith Piaf. Právě figuře pařížského »vrabčáka« vdechla nový život a dechberoucí herecký koncert kombinuje s výjimečnou interpretací známých šansonů,“ pokračuje komentář Herecké asociace.

Hana Fialová, Foto_Michal Krumphanzl, zdroj ČTK
V mužské kategorii opereta/muzikál získal Cenu Thálie 2014 hostující sólista Tomáš Savka, a to za roli Che v muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Evita: „Postava vypravěče Che je nejsložitější a pěvecky nejnáročnější figurou muzikálu Evita. Tomáš Savka se jí zhostil s nevýslovnou energií a v dobrém slova smyslu překvapil nejen pěvecky, ale i herecky. Jeho Che je jako glosátor a Evitin oponent důrazným protipólem titulní hrdinky,“ uvedla Herecká asociace. „Stát poprvé na prknech Národního divadla a ještě držet cenu, to jednomu vezme dech. Děkuji mockrát. Děkuji celé komisi, celému týmu v Ostravě, je to představení mimořádné a já si ho tam chodím užívat. Děkuji své mamince, své ženě, Zuzano, jsem pyšný na to, že tě alespoň trochu doháním,“ řekl po předání ocenění Tomáš Savka.

Tomáš Savka, Foto_Martin Popelář Hana Fialová, Foto_Martin Popelář

Foto: Národní divadlo moravskoslezské