Otakar Brousek: Syn Ondřej není úplně svobodný

Herec Otakar Brousek stále něco nosí na hlavě. „Klobouky. Čepice moc ne. Já nosím klobouky od roku 1982, kdy jsem nastoupil do angažmá v Kladně a objevil jsem tam takový pěkný klobouk, který mi moc slušel,“ řekl svému dlouholetému kolegovi Janu Krausovi v jeho televizní show.

AKF_1519
Otakar Brousek je navíc i náruživý motorkář, což vzniklo díky nápadu Dalibora Gondíka, že pojedou na týden do Ameriky a budou tam jezdit na motorce jako v »Easy Riders«, ačkoli Otakar v té době neměl na motorku řidičák. „V LA mě v tom šíleném provozu posadili na motorku. Já tam byl poprvé, předtím jsem v Americe v životě nebyl. Tak jsem jim říkal, že se zbláznili, vždyť mě někdo může srazit nebo já do někoho narazit, já sice vím, jak se motorka řídí, ale nejezdím na ní. Za čtvrt hodiny jsem si zvyknul na ten provoz, pak jsem se asi půl hodiny bál, že nezvládnu tu motorku a pak už mě z toho nesundali dalších 2300 kilometrů,“ přiznal se smíchem Brousek.
Jeho syn Ondřej Brousek skládá, maluje, hraje a působí jako host v Divadle na Vinohradech. „On si drží takovou jako trochu svobodu. Protože není úplně svobodný, tak si drží alespoň tu uměleckou svobodu. Je ženatý,“ přiznal Otakar Brousek, kterému se říká Ťulda.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353