Osmdesátník Laufer odstartoval Seniorské hrátky!

Vystoupení zpěváka a herce Josefa Laufera odstartovalo v Kaplici IV. ročník Seniorských hrátek. Čerstvý osmdesátník vyprávěl nejenom příhody z mládí a z filmových zážitků, ale také zazpíval několik českých i světových hitů, včetně svého šlágru Lásko, já jedu dál, kterým své vystoupení ukončil a poté se věnoval autogramiádě.

Poté zazpíval Martin France hit Jiřího Zmožka Už mi lásko není dvacet let a rokenrol z muzikálu Pomáda Jsme parta správná. V šatně mu potom předal Josef Laufer svou zbrusu novou vinylovou LP desku, kterou si věnoval ke svým letošním 80. narozeninám. Nechybělo ani dudácké duo Arantis, které pochází z jihočeské Blatné, kam s touto road show zamíří příští týden.

Tak odstartoval IV. ročník Seniorských hrátek na jihu Čech. Jeho premiéra se odehrála v Kaplici na Českokrumlovsku. Hrátky 2019 se následně odehrají v dalších šesti jihočeských okresech – v Blatné, Prachaticích, Písku, Táboře, Jindřichově Hradci a končit se bude v Českých Budějovicích. Senioři tu, mimo jiné, získají informace o kartě plné slev – Senior Pasu, či Senior Pointech, chybět nebude ani oblíbené měření tlaku, cholesterolu nebo cukrovky a informace o prevenci bezpečí jim předají zástupci České policie.

Zejména poslední aktivita, tedy společné jazykové kurzy pro nejstarší a nejmladší generaci řeší to, na co poukazuje starosta Kaplice Pavel Talíř. „Stejně důležité, jako věnovat pozornost seniorské problematice je snažit se propojit všechny věkové skupiny obyvatel,“ zdůraznil starosta a dodal, že ho těší hostit start Seniorských hrátek právě v jejich novém kulturním domě.

Náměstek hejtmanky Ivy Stránské Pavel Hroch doplnil důvody, proč Jihočeský kraj tuto akci pořádá už čtvrtým rokem. „Děláme a to hlavně proto, abychom našim seniorům ukázali, že jsou stále platnými členy naší společnosti, že si jich vážíme a že nám záleží na tom, aby se jim v kraji dobře žilo,“ sdělil náměstek Pavel Hroch a pozval všechny dříve narozené Jihočechy na další letošní Seniorské hrátky. Vstupné je na všechny akce zdarma.

Foto: Martin Production


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353