Ordinace přivítá hvězdu filmu S tebou mě baví svět! Zdena Studenková bude vznětlivá a podrážděná Lívia

Jarní sezona Ordinace v růžové zahradě 2, která na Voyo odstartuje po Novém roce, bude opět nabitá. Diváci se mohou těšit na nové dějové linky s novými příběhy z kamenické nemocnice, plnými emocí, napětí, lásky, vztahových propletenců i humorných situací. Budou se v nich pravidelně setkávat nejen se starými známými oblíbenci, ale i se čtyřmi novými hereckými posilami, z nichž dvě jsou vskutku hvězdné. 

Tou první je Zdena Studenková. Slovenská herečka, která je dobře známá a populární i v Česku. Tomu, kdo nemá dobrou paměť na jména, stačí připomenout jedno – nestárnoucí komedii S tebou mě baví svět, v níž si Zdena Studenková zahrála zpěvačku Gábinu a její tanec na Sladké mámení se okamžitě stal legendárním. Kromě ní se herečka proslavila nespočtem dalších filmových a televizních rolí (např. filmy Panna a netvor, Anděl s ďáblem v těle, seriály První republika, Terapie).

Zdena Studenková je rovněž divadelní herečkou, již několik desítek let je v angažmá Slovenského národního divadla. Za všechny role poslední doby jmenujme její cenami odměněné ztvárnění režisérky Leni Riefenstahl v dramatu Leni.

Ve volném čase se Zdena Studenková mimo jiné věnuje psaní kuchařek, aktuálně jí pod názvem Aj varenie je umenie vychází už třetí.

Diváci by asi nejčastěji tipovali, že herečka si v Ordinaci zahraje výjimečnou lékařku. Omyl! „Do Kamenice přijíždím jako Lívia. Je to žena silná a sebevědomá, přesto v současné chvíli s ohledem na to, co se jí přihodilo, zlomená. Doprovází ji její mladší syn – lékař, který je poslední osobou, která jí v životě zůstala. Vzhledem k prožitému traumatu je Lívia psychicky nestabilní, vznětlivá a neustále podrážděná, herecky se tedy jedná o vděčnou postavu. I když jsem povahově úplně jiná než ona, snažím se pro ni najít aspoň trochu pochopení a soucítit s ní, ačkoli ve většině scén to úplně možné není,“ představuje Zdena Studenková postavu. A s úsměvem dodává: „Doufám, že i přes Líviinu komplikovanost si k ní diváci najdou cestu. Už jen proto, že svými skutky kamenické vody pěkně rozvíří. Nuda s ní totiž rozhodně není.“

Foto: TV Nova