Ondřej Veselý jako ukázkový záporák z Vyprávěj míří do Krejzových

Filip Blažek má s Markétou Plánkovou v seriálu Krejzovi dvě děti. A protože je svědomitý právník, tak myslí na zadní vrátka. Co kdyby se jim něco stalo, kam by děti šly? I přes nesouhlas své seriálové manželky poprosí svého bratra v podání Ondřeje Veselého, zda by se o ně nepostaral.

KR 4

Do seriálu tak vstupuje právník Viktor, bratr Ondřeje Dama, kterého se zhostil Ondřej Veselý a o své postavě přiznává, že to je čistokrevný záporák a hodně nesympatický chlap. „Když mě oslovili do seriálu, tvrdili mi, že to je kladná postava, která pomůže svému bráchovi s prací. Dostal jsem scénář, kde byla ale jen ta má postava, nic víc.“ O tom, jak se bude vyvíjet Viktorův ostud a charakter, neměl herec ponětí. „Paní režisérka se na mě pořád jen potutelně usmívala, a když jsem si přečetl další díly, pochopil jsem, co je zač,“ usmívá se Ondřej Veselý a přiznává, že už tak trochu rezignoval, že mu režizéři dávají jen ty záporné postavy. „Pár záporáků jsem už hrál, a jak je vidět, drží se mě statečně. Nevím, co bych měl udělat pro to, aby se to změnilo.“

KR 7

Svůj osud v seriálu dopředu Ondřej nezná, ale o to víc je rád, že se opět setká před kamerou s  Filipem Blažkem. „Známe se dlouho, naposledy jsme spolu hráli v seriálu Svatby v Benátkách. Filip je velký profík a má smysl pro humor.“ Seriálový scénář mu předepsal, že v případě, že by se jeho bratrovi něco stalo, tak by se měl postarat o jeho děti – Viktor to s chladným poděkováním odmítne, jak by se ale zachoval reálný Ondřej? „Já bych to nikdy neodmítl, obzvlášť teď, když mám malé dítě. On je opravdu zvláštní člověk. Arogantní, do sebe zahleděný, a doufám, že až půjdu do krámu, nebudou po mně babičky házet kameny,“ líčí Ondřej s lehkým úsměvem a přiznává, že by se s takovým Viktorem nechtěl kamarádit.

Svatby v Benatkach 2 v

„Nikdy jsem takového člověka nepotkal, a ani nechci. Je to strašná postava,“ tvrdí a dodává, že jako pubescent o právničině jednou uvažoval. „Jako mladého mě právničina fascinovala, ale jsem rád, že jsem se na to nikdy nedal. Sestra mé ženy je právnička, takže vím, co to obnáší. Dělá trestní právo, a když se dozvíte, co a koho musí občas obhajovat, tak jsem rád, že to nedělám. Nemám na to žaludek ani povahu,“ dodal Veselý, který už jednoho pořádného hajzlíka ztvárnil v seriálu Vyprávěj. Vzpomínáte na jeho ctižádostivého a vzdělaného, ale také pořádně pokryteckého a prospěchářského Jardu France?

 

Foto: TV Prima

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353