Ondřej Suchý představuje malíře Gino Hašlera

kameraman, malíř a ilustrátor Gino Hašler, syn filmového režiséra stejného jména a vnuk legendárního Karla Hašlera, slaví osmdesátiny!

O sobě říká: „Narodil jsem se 16. března 1941 v Praze a jsem pryč od roku 1968. Rok jsem pracoval jako kameraman pro zprávy Tagesschau v HRF ve Frankfurtu nad Mohanem a od jara 1969 žiji v Arlete, San Fernando Valley, což je část Los Angeles.“ V jeho malířských začátcích mu radil jeho přítel z dětství, později uznávaný malíř a grafik Mikuláš Lubomírský, a Vratislav Žídek, kterého navštěvoval v jeho malém ateliéru na pražském Novém Světě.

Gino Hašler po nesnázích, ze kterých jej během své krátké návštěvy Prahy dostal intervencí jeho strýc, světově proslulý hudební skladatel Rudolf Friml, vystudoval FAMU a v roce 1964 začal pracovat jako asistent režie a kamery. Nakonec se stal i epizodním filmovým hercem, který si v letech 1967 a 1968 zahrál v pěti filmech: Muž, který stoupl v ceně (reportér), Jak se krade milion (člen společnosti), Rakev ve snu viděti (novinář), Objížďka (role cizince Chanela – viz. foto) a Bylo čtvrt a bude půl (režisér divadla Alfa).

Když se Ginova kariéra začala slibně rozvíjet, přišel rok 1968 a on se rozhodl, že odejde do emigrace. V Americe pak natočil jako kameraman celovečerní film Ten speed a začal se věnovat malování. Své surrealistické obrazy, na nichž je patrný vliv Salvadora Dalího, vystavoval v Los Angeles a některé obrazy jsou na stálé výstavě v Galerii Morpheus v Las Vegas.

Výstavu několika z obrazů, které březnový jubilant Gino Hašler maluje v Americe, si můžete prohlédnout v Malé Internetové Galerii na http://ondrej-suchy.cz/igalerie/gino-hasler-obrazy-z-los-angeles/

 

Foto: Ondrej-suchy.cz

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353