Ondřej Suchý poprvé promluvil o lásce s Dádou Patrasovou!

„Nebudete mi to věřit, ale já myslím, že se mi všechny sny v životě splnily. Čímž nechci říct, že bych se chtěl začít loučit se životem. Ale jsem pln zvědavosti, jestli a co se mi neznámého a potěšujícího přihodí,“ přiznává spisovatel, textař a moderátor Ondřej Suchý ve velkém rozhovoru v Haló novinách, které vyjdou zítra, v sobotu 12. srpna.

p42
Úspěšný spisovatel a textař napsal spoustu textů k písním, které interpretovali zpěváci od Hany Hegerové až po Dádu Patrasovou. Kterého se svých textu si nejvíce cení? „Nejvíc si cením text Buďto ty anebo já, který jsem napsal na francouzskou lidovou píseň pro paní Hanu Hegerovou, a na druhé straně pak píseň pro děti, která se stala mým největším hitem – Chytila jsem na pasece žížalu, pro Dádu Patrasovou.“

V Muzeu v Prachaticích
Málo se ví, že právě Ondřej Suchý stál za začátkem pěvecké kariéry Dády Patrasové. Napsal jí první písňové texty a na začátku osmdesátých let zařídil i vydání jejího prvního singlu Xenie a Arabela. Co ho k tomu vedlo a byli tenkrát víc než přátelé?„Z mého pohledu asi ano. Ona byla svobodná, já tehdy čerstvě rozvedený a Dáda se mně velmi líbila. Tou dobou už zpívala a hrála v Semaforu, kde zase tolik vytížená nebyla, a tak jsme se domluvili a já rozšiřoval její repertoár. Tehdy natáčela mé písničky ponejvíce v rozhlase,“ přiznal Ondřej Suchý v rozhovoru v Haló novinách, které vyjdou už zítra, v sobotu 12. srpna.

2014 web_KMB2962

Rozhovor s Ondřejem Suchým čtěte v Haló novinách v sobotu 12. srpna.

Poslechněte se píseň Hany Hegerové Buďto ty anebo já zde:

Poslechněte se píseň Dády Patrasové Chytila jsem na pasece žížalu zde:

Poslechněte si Myší píseň v podání Ondřeje Suchého zde:

Foto: Archiv Ondřeje Suchého