Novák přepadl v šatně Neckáře!

K nečekánému setkání došlo na koncertu Václava Neckáře v Přerově! Do šatny jej přišel nečekaně přepadnout a pozdravit syn legendárního zpěváka Pavla Nováka, Pavel Novák mladší, který se věnuje tátovu odkazu a zpívá nejen jeho staré hity. A stejně jako jeho otec zůstává věrný Moravě a rodnému Přerovu. „Při pohledu na plakát Vaška Neckáře s kapelou Bacily mi hlavou okamžitě problesklo: musím si to zapsat tučně do kalendáře. S Vaškem a Honzou jsme kamarádi. Byl jsem ale zvědavý i na kapelu Bacily s legendou české rockové scény Otou Petřinou,“ přiznává Pavel Novák ml.


„Při vstupu do Městského domu v Přerově se mi hlavou honily myšlenky hlavně na to, v jaké bude Vašek formě. Hned při pozdravu opadly veškeré pochybnosti o jeho zdravotním stavu. To by měli bulvární novináři vidět a nepsat své články od stolu s vědomím, že se přiživují na senzaco a poškozující zcela evidentně člověka, který nevzdává, pracuje na sobě a jeho výkon roste. Vašek mě zaskočil zcela evidentně a po pozdravu byla moje první věta: Vašku, to je neskutečné, v jak skvělé jsi formě! Jak jsi to dokázal?“ vypráví Novák. Slavný hudební rival jeho otce z minulých let mu ale neodpověděl a jen se lišácky usmál.


„Byl to úplně jiný Vašek, než ten, který přijel v roce 2010 na 1. vzpomínkový koncert do Přerova. Potom už jsme si povídali o normálních věcech. Předal jsem mu své nové CD a památeční plaketu na letošní vzpomínkový koncert. Omluvil jsem maminku, na kterou se Vašek hned ptal a po asi patnácti minutách už jsem ho nechal, aby se mohl soustředit na koncert. Já před koncerty mám rád chvilku jen pro sebe, nechci být rušen a tak jsem cítil, že nastal čas na loučení,“ přiznává Pavel.
A přesunul se za Vaškovým bráchou Honzou, který vede již čtyřicet let skupinu Bacily a navíc zajišťujě všechny Vaškovy koncerty. „Lepili jsme společně páskou koberec na jevišti, aby nemohl Vašek o hranu zakopnou. Potom jsme se přesunuli do ovětlovací kabiny a tam byla vidět jeho naprostá profesionalita. Jan musel vše vidět, udělal úpravy, navrhl nová řešení osvětlení a stále vše do detailu kontroloval. Podotýkám, že do začátku zbývalo už jen dvacet minut. Stoprocentní profesionál,“ komentuje Pavel Honzovo počínání před koncertem.


„Sál se naplnil a já od zvukaře sledoval něco, co už možná nikdy neuvidím. Vaška s Bacily na jednom pódiu. Sledoval jsem reakce lidí, protože přicházeli do sálu asi se stejnými pocity, jako já. Novinové články o Vaškově kolapsu udělaly své. Jenže Vašek to všem natřel. Lidi od první písničky zpívali, nadšeně tleskali a po více jak dvou hodinách už přišlo to, co jsem předpokládal – obrovský aplaus ve stoje. Vašku, pokud budeš tento článek číst, tak snad jen jedno. Díky! Obdiv a poděkování zaslouží také bratr Jan s kapelou. „Bez nich bych to nikdy nedokázal,“ děkoval také Vašek z pódia. Krásný příklad přátelství a kamarádství. To už se v dnešní době moc nenosí, tedy aspoň mně to tak někdy připadá,“ končí Pavel Novák ml. své vyprávění o koncertu kamaráda svého táty, na který hodně dlouho nezapomene.

Foto: www.pavelnovak.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353