Německý exmanžel Heleny Vondráčkové se vrátil na českou hudební scénu!

První manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové Hellmut Sickel se po mnoha letech vrátil do České republiky. Nepřesídlil z Německa do Prahy, jak by se mohlo zdát, jeho návrat je jen symbolický, hudební. Složil totiž všechny písně na album Já svý sny mám zpěváka Vladyho Gryce.

vlady&hellmut sickel 1

Album přináší na CD dvanáct songů a v elektronické verzi dokonce patnáct pecek. „Spoluautorem je Hellmut Sickel, bývalý manžel Heleny Vondráčkové, který napsal hudbu ke všem skladbám alba. Po třiceti letech se tak Hellmut Sickel vrací na českou hudební scénu. Texty ke všem písním jsem si napsal sám,“ představuje své nové album zpěvák Vlady Gryc.
A nová deska už zaznamenala první úspěch. Pilotní singl z alba se jmenuje Te Quiero, což je popova písnička v rytmu latinské hudby a je zpívána dvojjazyčně, sloky jsou v češtině a refrén ve španělštině. „Tato písnička byla původně napsána pro Helenu Vondráčkovou a jsem toho názoru, že by jí seděla, jako ušitá. Nicméně jsme dostali od managementu paní Vondráčkové odpověď, že o písničku nemá zájem. Dodnes mám dojem, že tu písničku nikdy ani neslyšela a že o tom rozhodl někdo jiný,“ prozrazuje
Gryc.

Vlady - CD cover
Krátce po vydání CD se první singl Te Quiero dostal do hitparády Českého rozhlasu Dvojka Česká dvanáctka a vyhoupl se rovnou na čtvrté místo. „Od té doby se písnička držela celé tři měsíce na předních místech hitparády až získala Zlatou dvanáctku. Paradoxem je, že právě písnička, která byla agenturou Heleny Vondráčkové odmítnuta, se stala hitem a písnička se kterou bojovala Helena v téže hitparádě ve stejnou dobu, nikdy Te Quiero nepředběhla,“ dodal s úsměvem Gryc.

Vondrackova-Helmut sickel 1984

Podívejte se na lyric video k písničce Te Quiero zde:

https://www.youtube.com/watch?v=k4QjwGgLxYw

Vlady&Hellmut sickel 2

Foto: Archiv Vladyho Gryce