Nedožíté osmdesátiny Karla Svobody připomíná nová nahrávka melodií z Popelky

V tomto týdnu jsme si připomněli nedožité osmdesáté narozeniny skladatele a hitmakera Karla Svobody. V tomto roce zároveň slavíme i 45 let od premiéry jednoho z jeho nejpopulárnějších děl, kterým je filmová hudba k pohádce Tři oříšky pro Popelku. Tu Supraphon letos vydal v kompletním znění, v nové, delší verzi, ve věrném provedení, s původní náladou a současným zvukem. O interpretaci se postaral Český národní symfonický orchestr pod taktovkou dirigenta Jana Chalupeckého.

Tri orisky pro Popelku_01 (web)

Melodie a motivy z filmu znají desítky milionů posluchačů na celém světě. Hudba skladatele Karla Svobody se významně podílí na úspěchu filmu. Soundtrack Supraphon exportuje do 24 zemí světa a největší úspěch má v Norsku a německy mluvících zemích, kde je nedílnou součástí Vánoc.

Nová nahrávka neztrácí nic z původní nálady, zachovává věrnou interpretaci, a přitom přináší novou zvukovou kvalitu, delší stopáž, více hudebních čísel a originální nahrávku písničky Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš? Karlem Gottem jako bonus. Jde o tzv. Complete Music Score, tedy o nezkrácenou nahrávku veškeré hudby z filmu, doslova celé notové partitury. Titulem si zároveň připomínáme nedožité 80. narozeniny Karla Svobody.

svoboda-foto_jakub_ludvik

V roce 2015 se film Tři oříšky pro Popelku zařadil mezi světová filmová díla, která jsou s diváckým ohlasem uváděna s doprovodem velkých symfonických orchestrů, neboť nejen filmové dílo samotné, ale právě výjimečná filmová hudba si taková uvádění plným právem zasluhují. Poprvé jsme takové uvedení připravili ve spolupráci s německou agenturou v roce 2015 a od té doby se událost opakuje každoročně. V období adventu 2018 Popelka potěší diváky celkem dvaadvacetkrát, kromě německých měst i ve Švýcarsku a v Rakousku. České premiérové uvedení se konalo v roce 2017 na Soundtrack festivalu v Poděbradech a pražská premiéra proběhla 11. prosince 2018 v Obecním domě, říká Jiří Paulů z nakladatelství ProVox Music Publishing, s.r.o., které zastupuje autorská práva Karla Svobody.

image003

Album vychází v době, kdy se slavná česká filmová pohádka vrací k divákům a posluchačům hned v několika nových podobách. Jevištní premiéru má i originální pohádková show Tři oříšky pro Popelku, která diváky přenese do známého pohádkového příběhu nejen prostřednictvím hereckých výkonů známých osobností v čele s Pavlem Trávníčkem, ale také díky jedinečné výpravě s množstvím kostýmů, kouzel a jevištích efektů.

SU65462_HD

Podívejte se na video teaser zde:

https://youtu.be/20IeFCMBoOQ

Foto: Supraphon / Jakub Ludvík


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353