Na Valašsku se točí nová česká pohádka s Bolkem Polívkou a Jiřím Dvořákem

Bolek Polívka, Chantal Poullain, Anna Polívková, Petr Čtvrtníček, Martin Stránský, Radim Fiala nebo Jiří Dvořák – to jsou herci, kteří se objeví v právě natáčené pohádce Největší dar. Podle režisérky Marty Santovjákové Gerlíkové se jedná o vůbec první pohádku v produkci Valachů.

První klapka odstartovala natáčení nové české pohádky koncem února. K natáčení si filmaři vybrali z velké části prostředí Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Štáb v průběhu letošního roku vyrazí natáčet také na Radhošť nebo k památnému dubu do Kozlovic. Dokončení pohádky je v plánu koncem letošního roku. Nový pohádkový příběh představí filmaři na Zlín Film Festivalu 2020 a do kin na něj budou moci diváci vyrazit před příštími Vánoci. „Největší dar je tak trochu jiná pohádka. Nezachraňujeme v ní ani princeznu, ani království, nýbrž úrodu a celkovou situaci na vesnici po zásahu zlé bohyně zimy Moreny (Zuzana Slavíková). Ta spřádá plány na svou věčnou vládu s bohem zla Černobogem (Jiří Dvořák). I když se může zdát, že příběh bude dramatický, můžeme divákovi slíbit mnoho zábavy, ponaučení, lásky a úsměvu. Do boje se zlou Morenou se dostane mladá hrdinka Jaruška (Veronika Valíčková), která má něco moc cenného, co Morenu zlobí a kazí jí její plány. Ta chce lstí tuto cennost od Jarušky získat. Na pomoc přispěchají další bohové a bohyně. S nejvyšším bohem Svarožicem (Boleslav Polívka) pak udělají vše proto, aby byl řád vesmíru zachován,“ popsala režisérka pohádky Největší dar Marta Santovjáková Gerlíková.

Vedle napínavého příběhu plného zajímavých zvratů se mohou diváci těšit i na řadu známých herců. „Například po slavném Andělu páně se Jiří Dvořák poprvé objeví v další pohádce v jedné z hlavních rolí boha zla Černoboga. A vůbec poprvé se Chantal, Bolek a Anna Polívkovi společně objeví v jednom pohádkovém příběhu,“ doplnila druhá režisérka Daria Hrubá.

Pohádka bude plná kouzel, speciálních efektů i náročných scén. Hotová je už i jedna z klíčových scén pohádky – slavnost bohů, která se natáčela začátkem července nedaleko Valašského Meziříčí. Vedle hereckých osobností se v náročné scéně objeví i několik neherců – takřka přímo z operačního sálu si na natáčení odskočil i světově uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka. Ten se objeví v roli boha Gemini. „Louka v kopcích nad Valašským Meziříčím, kde se natáčelo, skýtala nádherný výhled do valašské krajiny a nebyla ani nouze o netradiční zážitky – jeden z kolegů bohů měl na natáčení ochočeného havrana, který mu seděl na rameni a který mě fascinoval. Jakmile se natáčení rozeběhlo, celý filmařský i herecký tým v čele s režisérkou a Bolkem Polívkou šlapal jako hodinky. Byla to osvěžující změna být na jeden den místo chirurga bohem,“ líčil s úsměvem zážitky z natáčení Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini, která je partnerem pohádky.

Foto: Pohádka Největší dar


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353