Na Housce vystoupila i Amy Winehouse!

Letošnímu 13. ročníku benefičního koncertu Noc s hvězdami na hradě Houska, jež pravidelně připravuje zpěvák Martin France, oproti loňskému ročníku přálo počasí a tak se letošní »Vánoce na Housce« mohly uskutečnit bez problémů a se všemi avizovanými účinkujícími, kromě omluvené zpěvačky Marcely Březinové, za kterou přečetla její omluvný mail moderátorka Markéta Mayerová.


Takže na hrad postupně dorazily všechny avizované hvězdy tohoto již tradičního letního festivalu: Monika Absolonová, Ewa Farna, Martin France, Petr Vondráček, Yvetta Blanarovičová, Světlana Nálepková, Jan Bendig, dívčí skupina Holki…
Už od časných ranních hodin se na hradě začala připravovat vánoční výzdoba a to už od první brány hradu, přes první nádvoří, druhé nádvoří, kde probíhal hlavní koncert, včetně prvního a druhého patra hradu. Už na zvukových zkouškách bylo jasné, že se jedná o vánoční náladu, protože zazníval jeden vánoční song za druhým.


Úderem 16 hodiny se otevřelo návštěvníkům první nádvoří hradu Houska, kde je vítaly před branami hradu šesti metroví světelní andělé s trumpetami a už v tu chvíli zněly nádvořím vánoční koledy a ve větvích třicetimetrových stromů se vyjímaly ohromné světelné koule. A také stánky s občerstením měly na sobě vánoční girlandy. Každý z prvních šesti set návštěvníků obdržel santa-clausovkou čepici a celofánový sáček s cukrovím.
A letos oproti jiným ročníkům koncert začal přesně v 18 hodin vystoupením Chi Chi Tornádo známé z televizní soutěže Česko-Slovensko má talent s vánočním songem od Mariah Carey, interpret střídal interpreta, koleda koledu, a diváci opravdu vřískali, jak na fotbalovém utkání. Na Housce byla letos připravena dvě překvapení pro diváky. A to první bylo pro diváky opravdu šokující, téměř k nepoznání od originálu Amy Winehouse v podání česko-světové Colby Belmond. Šok byl o to větší, že Amy Winehouse nedávno zemřela. Druhým překvápkem pro diváky byl poté další z utajených hostů a tím byl saxofonista a zároveň manžel Dagmar Patrasové Felix Slováček.


Kromě už zmíněných dárků pro všechny příchozí čekaly na diváky další dárky, které se losovaly: výherní vouchery na mobilní telefon ZTE, na Thajskou královskou masáž, na dvoudenní pobyt na horsrkou chalupu Cihlářka v Krkonoších a na týdenní pobyt pro dvě osoby s polopenzí v Itálii.
Na vstupném se vybralo přes 91 tisíc korun a ty byly v závěru koncertu jako každoročně předány na obnovu hradu Houska. Všichni účinkující se na závěr rozloučili s diváky písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí a poté na 1. nádvoří nálsedoval koncert kapel Roxette revival – The Rockset a Datwerk a o půlnoci se všichni rozloučili s letošní »Houskou« ohňostrojem.


Takže už teď jste srdečně zváni na 14. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami na hradě Houska, který se uskuteční opět první sobotu v srpnu, která v roce 2012 připadá na 4. srpna.

Foto: Martin Production


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353