Müllera pokřtila polibkem topmodelka Eva Herzigová!

Unikátní album, hvězdná kmotra a Buddha Bar přeplněný hosty! Tak vypadal pompézní křest nového alba Richarda Müllera a vokální skupiny Fragile s názvem Hlasy, které pokřtila v pražském klubu světová topmodelka Eva Herzigová. K novému CD s 13-ti skladbami ve famózních úpravách »a cappella« přišli Richardovi poblahopřát dcera Ema, režisér Juraj Jakubisko, Renata Langmannová, Jiří Macháček, Xindl X, Klára Vytisková i zpěvák Dan Bárta.


Unikátní projekt, který nemá na naší hudební scéně obdoby! Tak je možné popsat projekt Hlasy legendárního zpěváka Richarda Müllera a skupiny Fragile. Album obsahuje gtřináct skladeb ve úpravách »a cappella« bez použití jediného nástroje! Jejich ochutnávku předvedly Hlasy přímo v plném Buddha Baru v centru Prahy. „Jsem velmi zvědavý, jakým způsobem zareagují fanoušci, protože je to opravdu něco úplně jiného.
A přesto, že hrajeme většinou známé skladby, tak je hrajeme v aranžmá, které nikdy nikdo neslyšel. Dle mého vnímání jsou ještě daleko krásnější než v původní verzi, a to je velmi příjemný pocit,“ přiznává Richard Müller.
Éterická kráska Eva Horzigová uvedla album do života opravdu romanticky – polibkem. „S Evou jsme se seznámili velmi dávno v Litvínově. Já jsem tam hrál se skupinou Banket a ona seděla u stolu a učila se ruská slovíčka,“ zavzpomínal s úsměvem Richard Müller. „Velice ráda jsem se ujala role kmotry nového CD Richarda Müllera Hlasy. Již v minulosti jsme spolu o podobné možnosti mluvili, ale bohužel to nevyšlo. Teď se to podařilo díky tomu, že Richard bude skládat hudbu k filmu Pohádkář, který zde zrovna natáčím.  A tak jsme využili příležitosti, kdy se potkáváme pracovně na společném projektu a já přeji jeho novému CD hodně nadšených posluchačů,“ těší se Eva Herzigová.


Hlasy na křtu naživo zazpívaly hity Nebude to ľahké a Po schodoch. Lidé reagovali nadšeně a skladby sklidily velké ovace. Nové album naplnilo očekávání a zní naprosto fantasticky! Jedinečným úpravám »a cappella« tleskali na křtu mnozí vzácní hosté – režisér Juraj Jakubisko, moderátorka Jolana Voldánová či Česká Miss 2005 Renáta Langmannová. Podpořit otce přišla i dcera Ema. Nechyběli ani Richardova partnerka Vanda Wolfová, herečka a partnerka Braňa Kostky Zdena Studenková, herec Jiří Macháček a hudebníci Xindl X a Dan Bárta. „Jsem ze skladeb Richarda a Fragile příjemně překvapený. Dobře zaranžované, citlivě vymyšlené, postprodukčně ošetřené, velmi fajn!“ Vyjádřil se hudebník Dan Bárta.
Album Hlasy bez použití jediného nástroje s Richardem nazpívali zpěváci Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík. Několikanásobný Zlatý Slávik a skupina Fragile nahrávali album 9 měsíců, každý hlas zvlášť. Některé skladby obsahují až 110 různých hlasů, které spolu tvoří úžasný celek. Tvůrci aranžmá jsou Braňo Kostka, Jana Golisová a Kamil Mikulčík. Skupina Fragile přistupovala k Richardovým skladbám s velkým respektem. „Proces tvorby a nahrávaní je při tomto žánru velmi složitý. My máme ve studiu možnost hlasy vrstvit, takže často použijeme i 110 stop. CD je zajímavé tím, že my jsme vlastně každé naše setkání a zkoušku nahrávali. Takže jsme to album vlastně nahráli deset krát. To znamená, že v momentě, kdy jsme CD měli začíť nahrávat, jsme měli nahraných už osm verzí. Měli jsme z čeho vybírat,“ popisuje nahrávací proces Braňo Kostka.


Na albu je třináct písní Richarda Müllera v nové dechberoucí formě interpretace. Fanoušci se mohou těšit na hity Po schodoch, Tlaková níž, Milovanie v daždi, Nočná optika či Cigaretka na dva ťahy. Naživo je Hlasy představí na megaturné, které právě odstartovalo. Richard Müller a skupina Fragile odehrají šestatřicet koncertů od Teplic až po Prešov.

Více infa: www.hlasy.sk

DATUM ČAS MĚSTO MÍSTO
So 14.9 19:00 SVĚTLOV Zámek Nový Světlov
Ne 15.9. 19:00 OLOMOUC Kino Metropol
Po 16.9. 19:00 OSTRAVA Dům Kultury
Čt 19.9. 19:30 ŠUMPERK Dům Kultury Šumperk
Pá 20.9. 19:00 BOŽEJOV KS Městyse Božejov
Ne 22.9. 17:00 BRNO Janáčkovo divadlo
Ne 22.9. 19:30 BRNO Janáčkovo divadlo
Út 1.10. 17:00 PRAHA Lucerna – Velký sál
Út 1.10. 20:00 PRAHA Lucerna – Velký sál
St 2.10. 19:00 TEPLICE Krušnohorské divadlo
Čt 19.9. 19:00 KARLOVY VARY Hotel Thermal
Ne 6.10. 18:00 PARDUBICE Východočeské divadlo
SLOVENSKÁ ČÁST (7. – 23. 10. 2013)
So 26.10. 19:00 PŘÍBRAM Divadlo A. Dvořáka
Ne 27.10. 19:00 LIBEREC Dům kultury
Út 29.10. 19:00 PLZEŇ Měšťanská beseda
St 30.10. 19:00 ČESKÉ BUDĚJOVICE Metropol
Ne 3.11. 19:00 ZLÍN Kongresové centrum
Po 4.11. 19:00 HODONÍN DK Hodonín – Horní Valy
SLOVENSKÁ ČÁST (5. – 13. 11. 2013)

Foto: Original Communications


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353