Moderátor Míra Michálek na kole navštívil devět italských historických měst

Moderátor Míra Michálek má za sebou další úspěšnou cyklo jízdu ve žlutém dresu Frekvence 1. Ve čtvrtém pokračování seriálu Italským venkovem na kole projel trasu z Benátek do Milána. Za týden ujel přes 500 km a navštívil devět nádherných historických měst: Benátky, Padovu, Arquà Petrarcu, Montagnanu, Mantovu, Borghetto, Cremonu, Pavii a Miláno. A samozřejmě ochutnal i spoustu tamních specialit. O své zážitky se dělil s posluchači každý den ve vysílání Frekvence 1 a také na sociálních sítích rádia.

„Krásně bylo všude, ale nejvíc mě asi oslovila Cremona. Město, kde se v 16. století narodily nejen housle, ale také houslový mistr Stradivari. Ve městě s kouzelnou atmosférou se večer schází umělci, kteří hrají na náměstí právě na housle. Hodně mě ale bavila i Pavia. Studentské město plné života se pyšní jednou z nejstarších univerzit na světě, kterou pomáhal vybudovat dokonce Karel IV. Hodně zajímavé a turisty oblíbené je městečko na vodě Borghetto, které je až neskutečně romantické,“ vypráví s nadšením Míra Michálek.

Letos projel dva regiony Veneto a Lombardii, které jsou hodně zemědělské a jedná se vesměs o absolutní rovinu, což pro cyklistu přináší jednu nevýhodu. „Po loňských neuvěřitelných kopcích v Umbrii a Laziu to byl pravda oddech, ale z rovin strašně bolí zadek,“ směje se moderátor a dodává: „Netuším, proč to tak je, ale je to fakt. Navíc si člověk ani na vteřinu neodpočine. Musíte prostě pořád šlapat. Zkrátka každý terén má plusy i mínusy.“

Míra Michálek na své trase ochutnával také spoustu místních specialit, v této oblasti mezi tradiční ingredience patří šalvěj a máslo. „Vzpomínám, jak jsem v Borghettu ochutnal gnocchi ze starého chleba právě s máslem, šalvějí a parmezánem. Dřív to bylo jídlo chudých lidí. V Itálii člověk nevychází z údivu, jak moc dobře můžou chutnat úplně obyčejná jídla,“ shrnuje.

Kam vyrazí příští rok již v pátém pokračování tohoto italského cestovatelského seriálu, ještě neví. „Nicméně po loňském úspěchu belgického speciálu Cyklistické ráje chystám ještě letos v srpnu další speciál. Tentokrát navštívíme další zem, kde se cyklista cítí jak v bavlnce. Těšte se na Dánský speciál,“ prozrazuje na závěr. I z toho speciálu se bude dělit s posluchači Frekvence 1 o své zážitky v živých vstupech každý den ve vysílání Frekvence 1.

Foto: Frekvence 1

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353