Mistrovství ČR v moderní magii vyhrála poprvé žena!

Letošní Mistrovství České republiky v moderní magii, které proběhlo o víkendu v Týně nad Vltavou, se otřáslo v základech. Poprvé od roku 1967, kdy je mistrovství Českým magickým svazem vyhlašováno, mezi všemi nejlepšími tuzemskými kouzelníky zvítězila žena! Sympatická teprve sedmnáctiletá kouzelnice Iveta Žvaková porazila svým magickým uměním veškerou kouzelnickou konkurenci.


„Iveta je talentovaná kouzelnice, která má opravdu velký potenciál a já pouze lituju, že je až z Frýdku – Místku, protože jinak bych jí okamžitě nabídnul hostování v našem Divadle kouzel,“ říká prezident Českého magického svazu Pavel Kožíšek. Kouzelnické umění v šesti soutěžních představeních hodnotila odborná porota v základních kategoriích jako je manipulace, všeobecná magie, iluze a mikromagie.


Svoje dovednosti na festivalu předvedli i ve dvou juniorských kategoriích nejmenší kouzelníci. Hlavní hvězdou festivalu byla světová hvězda portugalský kouzelník David Sousa, kterému vyprodaný sál na závěrečném galaprogramu dlouze ve stoje hlasitě aplaudoval.

Foto: Český magický svaz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353