Miss Silvia Lakatošová vstává už v šest hodin ráno

Moderátor Jan Kraus představil ve své televizní show někdejší Miss 1993 Silvii Lakatošovou, poslední federální miss. Prohlédli si na obrazovce fotografie, které Silvia nedávno nafotila. „To je pěkný, to vám gratuluji,“ komentoval je moderátor. Probrali spolu, čemu se Silvia momentálně věnuje – organizování soutěže slovenské Miss Universe. A Kraus citoval slova Silvie komentující práci s dívkami soutěžícími o titul miss. „Říkáte, že jsou to jednoduchá děvčata. Jak jste to myslela? Jsou opravdu jednoduchá?“ vyptával se moderátor.


Silvia si sice přesně nemohla vzpomenout, co tehdy větou myslela, ale vysvětlila, že soutěžící dívky jsou většinou studentky, takže úplně jednoduché nejsou. Probrali spolu, jak o sebe Silvia pečuje, a moderátor se dozvěděl, že Silvia cvičí většinou třikrát týdně pod dohledem trenéra. „Miluju spinning, kolo a v zimě lyžuji,“ dodala a upřesnila, že cvičí ráno od šesti hodin. „Proč si dáváte budíka na šestou?“ divil se moderátor. „Abych se vzbudila,“ uzemnila ho odpovědí Silvia a popsala, že ráno cvičí obvykle do sedmi a pak se vrací domů, aby udělala snídani pro své »chlapy« – pro manžela a syna.


„Pak mě také velmi zaujalo, že váš manžel, který byl dříve na Slovensku moderátor a nyní dělá mluvčího předsedovi slovenského parlamentu, se vyjádřil tak, že moderování se člověk nemůže věnovat dlouho,“ nadhodil moderátor. „Jak to myslel?“ chtěl vědět Jan Kraus. „Nevím, jak to přesně myslel, ale já teď myslím na vás, že třeba vy se moderování věnujete už dlouho,“ pobavila Silvia diváky. A Krause zajímalo, jak Silvii manžel požádal o ruku. „Četl jsem, že jste prý šla z toho tehdy do kolen. Vás to tak ochromilo?“ chtěl se ujistit Kraus. „Já jsem taková stará škola, chtěla jsem se prostě vdávat. Řekla jsem si tehdy: Konečně ho to napadlo, nezůstanu na ocet!“ popsala Silvia.


„Podle vás je prý manžel nejlépe oblečený muž slovenského parlamentu,“ zajímal se moderátor. „Já ho sama oblékám, musela jsem mu kompletně vyměnit šatník,“ popsala Silvia, jak se stará o módní styl svého muže. „Může váš manžel něco dělat taky sám? Třeba si občas udělat doma kotrmelec, když ho nikdo nevidí?“ pobavil sebe i diváky moderátor, když se navážel do popisované Silviiny péče o manžela.
Jako posledního hosta Kraus představil pana doktora Davida Slouku, který je specialistou na spánková onemocnění. „Co říkáte tomu, že si paní Lakatošová dává budíka na šestou, je to vůbec zdravé?“ chtěl na úvod vědět moderátor. „Životní styl paní Lakatošové je rozhodně zdravější než ten vámi propagovaný. Ale já se s vámi nechci hádat,“ odboural pan doktor Krause. „Když ale přece nemusím vstávat, tak si přispím,“ trval na svém moderátor. „Spěte,“ ujistil ho pan doktor. A Kraus s ním pak probral oblast, kterou se David Slouka zabývá – chrápání. „To není zdravotní problém, ale společenský. Nejlepší je se domluvit s »ložnicovým« partnerem, co s tím,“ poradil doktor. Vysvětlil, že například po alkoholu chrápe každý, muži i ženy. Pan doktor prozradil, jak někteří lidé pojmenovávají chrápání: „Jako třeba bublání brambor v hrnci, jako cirkulárku, jako motorovou pilu…“


Jan Kraus se zajímal, proč se na chrápající někdy mlaská. „To je z toho důvodu, aby se přivzbudili a přestali chrápat. Jeden pacient byl dokonce partnerkou zkopnut z postele,“ vyprávěl pan doktor. Popsal, jakou radí »fintu« proti chrápání: „Našít na záda kapsičku a do ní dát třeba tenisový míček. Zabrání to tomu, aby člověk spal na zádech, což je poloha, při které se nejčastěji chrápe.“ A moderátor se nakonec zajímal, kolik hodin denně má spát. „Ideální je osm hodin denně,“ prozradil pan doktor. Paní Lakatošová spí šest hodin, já spím od dvou do deseti. Tak vidíte!“ zakončil vítězoslavně Kraus.

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání členové kapely Nightwork Jakub Prachař a Vojtěch Dyk, poslední Československá Miss Silvia Lakatošová a lékař David Slouka. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 25. ledna večer na Prima family.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353