Miroslav Etzler má doma Ňunělu a Bubáka

V Centrálním parku na Lužinách proběhl třetí ročník Psího dne s Prahou 13. Tato již tradiční akce byla směsicí skvělé zábavy, pomoci, novinek a vzdělání. Návštěvníci mohli vidět oblíbené soutěže – psí dostih i závod ve skoku do výšky, ve kterém se i letos povedl zapsat rekord. Útulky a organizace zde nabízely psy k adopci a v celém parku se odehrával po celý den bohatý program.

5 M. Etzler a jeho Belgicti grifonci Bubak a NunelaIMG_5749

Velký zájem vyvolala módní přehlídka Rebel Dog za účasti VIP osobnosti, které přišly svou přítomností akci podpořit. S pejsky se na pomyslném molu prošli: Miroslav Etzler, Romana Jáklová, Michaela Kuklová, Elis, Jan Kříž, Peter Pecha či Aneta Vignerová. Někteří z nich na přehlídce nevedli své pejsky, ale vybrali si útulkové.

9 zavodnici

Návštěvníci se svými psy si v průběhu celého dne mohli vyzkoušet psí hernu, agility, ochutnat pamlsky, nebo nechat svého pejska zdarma načipovat. „V Praze je čipování povinné, ale každý rok se na této akci přesvědčíme, že mnoho psů čip nemá. Proto je dobře, že lidé zde mohou své psy nechat načipovat zdarma ve stanu kliniky Vetcentrum,“ sdělil nám ředitel kliniky Lukáš Duchek.

Daniela Duchkova vybira satecek pro JUSTY M. Kuklove IMG_5993

Psí den s Prahou 13 si nenechal ujít známý herec Miroslav Etzler, kterého okouzlil jeden ze psů k adopci. „Je to těžké nepodlehnout všem těm psím pohledům, které s vámi chtějí odjet domů. My už doma máme dva psy – belgické grifonky Ňunělu a Bubáka a k tomu ještě miminko. Další pejsek by na nás už byl moc. Věřím, že tato akce nějakému pejskovi k domovu pomůže,“ dodal Miroslav Etzler, kterému nejsou osudy psů lhostejné a podpořil nedávno záslužný projekt Nekupuj–adoptuj.

Vymarsky ohar HEROIC SHADOW SHEFIS _Shedy_ s majitelkou

Největší očekávání vyvolávala soutěž ve skoku do výšky. I letos se sešlo osmdesát psích závodníků, kteří se přišli pokusit překonat rekord z minulého ročníku. Vítězem se s přehledem stal výmarský ohař Heroic Shadow Shefis »Shedy« pokořil hranici 135 centimetrů. Tím překonal vítězný skok z loňského roku o deset centimetrů a nastavil tak laťku hodně vysoko na další ročníky.

4 Aneta si pujcila fenecku od sestry IMG_5872

Díky nádhernému počasí byla opět rekordní návštěvnost. Obrovské ovace vyvolala po skoku do výšky také Staf Bull show pod taktovkou Daniela Zďárského. Ten vtáhl diváky do děje a tak mohli poměřit sílu s pitbulem, který na závěr dokonce utáhnul vůz Toyota i dětmi.

Psí den je u nás v Praze 13 velmi populární akcí, která každoročně přiláká stovky pejskařů. Majitelé psů mi určitě potvrdí, že naše městská část je pro ně rájem už kvůli rozsáhlé ploše zeleně v Centrálním parku, kde se mohou jejich pejsci pořádně vyběhat.“ dodává pár slov závěrem starosta Městské části Praha 13 David Vodrážka

Foto: Psí den s Prahou 13


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353