Miro Žbirka: Jsem v očekávání a zvědavý

Tvůrci mimořádně úspěšného muzikálu Osmý světadíl přicházejí s dalším výjimečným hitmuzikálem Atlantida s nejznámějšími písněmi Mira Žbirky. Premiéra se bude konat v Divadle Kalich ve čtvrtek 10. září večer. A my jsme ještě před premiérou vyzpovídali Miroslava Žbirku.

585B4086

Co vám poprvé prolétlo hlavou, když jste uslyšel oslovení, zda by vaše písničky mohly doprovázet muzikálový příběh?
Říkal jsem si, že bude zajímavé slyšet vlastní skladby v rámci nějakého příběhu, vlastně je tak trochu i vidět očima někoho jiného. Určitě je to něco, co jsem ještě nezažil. Jsem sám v očekávání a zvědavý.

585B4043

Co vás přesvědčilo, abyste souhlasil?
Věděl jsem, že lidé, kteří mě oslovili – Michal Kocourek a Ján Ďurovčík, jsou zkušení profesionálové ve svém oboru. Byl jsem se podívat na některé z jejich předchozích produkcí a viděl jsem, že vše funguje, jak má. Trvalo téměř dva roky, než jsme se od prvního nápadu přesunuli k realizaci, a vlastně se docela těším, až uvidím na divadelních prknech, co Janko Ďurovčík vymyslel a pak s celým týmem reálně vytvořil.

1

Jaký to pro vás asi bude pocit – slyšet vlastní písničky, které zpíváte, v podání muzikálových interpretů?
Slyšel jsem, že na castigu bylo hodně talentovaných lidí. Nejde jen o zpěv, který je důležitý pro mě, ale součástí muzikálu jsou i taneční čísla, takže herec musí být vážně všestranný. Bude to zvláštní pocit vidět mladé herce-zpěváky interpretovat moje skladby, doufám, že jim nebude dělat slovenština v písních problémy, a budu jim držet palce. Asi budu i za ně trochu nervózní.

_DSC3090

Hity Mira Žbirky v muzikálu ATLANTIDA

hudba a texty písní: Miro Žbirka
texty písní: Kamil Peteraj
libreto: Ján Ďurovčík a Peter Pavlac
producent: Michal Kocourek
scéna: Martin Černý
kostýmy: Zuzana Straková
hudební a pěvecké nastudování, aranžmá: Lubomír Dolný
režie a choreografie: Ján Ďurovčík

premiéra v Divadle Kalich 10. září 2015

OSOBY A OBSAZENÍ
JERRY – Jan Kříž / Petr Novotný
MILAN – Tomáš Savka / Michal Pleskot / Zbyněk Fric
ANDREJ – Oldřich Smysl / Zbyněk Fric / Přemysl Pálek
MARTIN – Roman Tomeš / Tomáš Löbl
SOFIE – Michaela Doubravová / Alžbeta Bartošová
BREJNY – Markéta Procházková / Kateřina Steiner Pilecká
MAJKA – Marie Blahynková / Věra Vodičková

VÍCEROLE DÁMSKÁ – Charlotte Doubravová / Veronika Bošjaková
VÍCEROLE PÁNSKÁ – Juraj Bernáth / Martin Bačkovský
TANEČNICE – Martina Ctiborová, Kateřina Górnioková, Adéla Hájková, Pavla Harangová, Daniela Lebedová, Tereza Machová, Veronika Šlapanská, Gloria Šudomová
TANEČNÍCI – Radek Fišer, Michal Holík, Karel Jinda, Michal Máša, Jiří Minařík, Václav Procházka, Lukáš Prokop, David Schimmer

Soutěž muzikálu Atlantida o exkluzivní dovolenou v hodnotě 100.000 Kč
Divadlo Kalich spustilo 1. září 2015 na svém facebookovém profilu výjimečnou soutěž s muzikálem Atlantida o luxusní zájezd do ***** hotelu na Srí Lance s možností vlastního výběru termínu v hodnotě 100 000 korun.
Soutěž bude mít 10 kol a bude probíhat až do konce divadelní sezóny, tedy do 30. června. Finále pak proběhne od 1. 7. 2016 do 31. 8. 2016.
Její pravidla najdete na www.divadlokalich.cz a na Facebooku Divadla Kalich.

Foto: Divadlo Kalich / Petr Marek a Richard Kocourek

FB_post_chalupari


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353