Miloslav Mejzlík: Když mám volno a je to zrovna povolené, ujíždím na chalupu

V seriálu Ulice se brzy objeví nová postava, kterou ztvární Miloslav Mejzlík. Stane se zábleskem neznámé minulosti Amálie Peškové a vzpomínkou na »harasovskou« partu kolem Amálčina zesnulého exmanžela.

Co bylo rozhodující pro přijetí vaší nové role v seriálu Ulice?

Nabídka hrát v seriálu Ulice mě velmi potěšila, protože se vracím do party mých kamarádů a kolegů. V této době jsou to pro mě vzácná setkání. V divadlech se bohužel nepotkáváme už delší dobu. Navíc kdysi dávno jsme si s mojí skvělou kamarádkou Haničkou Maciuchovou říkali, že by bylo fajn, kdybychom se spolu v seriálu Ulice objevili. To už se teď bohužel nepodaří, ale věřím, že tu štafetu nesu dál za ni…

 

Představil byste nám prosím svou postavu?

Moje postava se jmenuje Karel Chrpa, a objeví se v seriálu Ulice jako blesk z čistého nebe. Je to Amáliin dávný přítel a soused z chaty, ještě z dob, kdy měla svého prvního manžela. Karel s Amálkou se 30 let neviděli. Ale teď když chatu zdědila, tak se jí dočasně stará o nemovitost i pozemek, a občas ji dokonce navštěvuje i v pražském bytě Peškových. Znám charakter postavy, ale nevím, kam bude směřovat a jak se bude vyvíjet.

 

A charakter postavy se vám líbí?

Zatím ano, protože já také rád pomáhám. Otázkou zůstává, zda Karel nepomáhá jen z nějakých zištných důvodů. Ale jak jsem říkal, vývoj postavy mi zatím není znám. Je to dobrodružné…

Vstupujete tedy do příběhu rodiny Peškových. Jak jste si s kolegy sedli a znal jste se s někým už z dřívějška?

Já myslím, že vztahy na place i mimo něj jsou přátelské. Dana Syslová a já máme za sebou spoustu divadelních rolí a působili jsme spolu i v rozhlasu. Známe se opravdu velice dobře. Také na place potkávám Jitku Smutnou a Milušku Šplechtovou. Obě tyto dámy znám taktéž dlouhá léta. Zatím jsem neměl příležitost potkat na jiném projektu jen Rudolfa Hrušínského.

 

Jak se vám v seriálu Ulice líbí?

Jsem nadšený a moc se mi tu líbí. Do jisté míry jsem zvyklý točit seriály a ten systém práce dobře znám. Naposledy jsem hrál na TV Nova šéfa kriminálky v Kriminálce Anděl.

 

Jak v této nelehké době trávíte čas?

Přestože se představení nehrají, tak já jsem jedno v Národním divadle nastudoval. Jmenuje se Duchové jsou taky jenom lidi. To představení se nikdy nebude hrát, natočilo se a bude se vysílat. Ještě jednu hru jsem nastudoval ve Studiu Hrdinů. A ta se hrát bude, až to půjde. Občas se objeví nějaký dabing, ale když mám volno a je to zrovna povolené, tak ujíždím na chalupu.

 

To je asi nejlepší v této době.

Určitě. Mám velikánskou zahradu a v té vesnici se nemusím s nikým potkat. Takže jsem tam v relativním bezpečí. Hned po natáčení se tam budu vracet.

 

To chalupaření máte tedy s vaší postavou společné?

No určitě. Jen Karel má chatu a já chalupu. Rekonstruovat se nechystám, ale také se rád věnuji zahradě.

 

Foto: TV Nova

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353