Michal Viewegh: Chtěl bych, aby se mi vrátila paměť a energie!

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijal pozvání spisovatel Michal Viewegh, který je podle Jana Krause nejoblíbenější český spisovatel současnosti. Moderátor pustil ukázku z filmu Andělé všedního dne, který má zrovna premiéru a je natočen podle knižní předlohy právě přítomného spisovatele. Michal Viewegh přiznal, že je kromě spisovatele také pacient. „Ale Vy jste se také podruhé narodil!“ doplnil moderátor a společně se bavili o tom, že Viewegh přežil rupturu aorty, kterou přežije jen deset procent postižených.


„Vy jste tedy jedním z těch málo vyvolených! A proč Vy jste stále takovej jako přidotčenej?“ rýpnul si Jan Kraus a dozvěděl se, že se jeho host nemá stále lépe, byť podle soudu moderátora jen vzkvétá. Prý se má hůř, není úplně spokojený s léčbou. „Přes všechny alternativní léčby jsem k tomu optimismu nedospěl,“ zhodnotil své rozpoložení Viewegh. „Ale vyloženě nějaké zdravotní následky nemáte, ne?“ tázal se moderátor a dostal tuto odpověď: „Ne, už hledám klíče jen čtyřicet minut, zatímco dříve jsem je hledal i hodinu a půl!“ „To já tak mám ale denně,“ nehodlal připustit výjimečnost tohoto stavu Jan Kraus. „Co si myslíte, že ještě z toho máte?“ vyzvídal dál moderátor. Michal Viewegh připustil, že by to mohla být jeho zapomnětlivost – zatímco dříve býval dochvilný, nyní se například těší, že půjde na abiturientský večírek, ale nakonec tam stejně nepřijde.
Sám sebe definoval jako vzpupného racionalistu, kterým býval před nehodou s aortou, dnes už prý takový není. „Michale, Vy, člověk u lidí oblíbený, budete po jedné nehodě se srdíčkem kňourat?!“ dostal svého hosta Jan Kraus. „Já tušil, že to dneska bude tak trochu léčba…“ přišla na tento jeho výrok odpověď s pousmáním a Michal Viewegh se konečně trochu uvolnil. Vzápětí popsal, že blížící se problém s aortou vlastně sám poznal, zavolal si sanitku, a tak si zachránil život. Rozhovor se pak stočil na téma alternativní léčby, která byla spisovateli nabízena – například rozředit si sliny osmdesáti litry vody a dělat si pak kolečko na čele.


„Michale, co Vy byste vlastně chtěl?“ „Kdyby se mi vrátila paměť a energie!“ „Ale zase abyste nechtěl být jako dvacetiletej, to by nešlo!“ zlehčil téma moderátor a přiznal, že podle něho vypadá jeho host lépe než kdy předtím! „Když já bych chtěl třeba zase běhat marathon!“ trval si na svém host. „A co byste z toho měl? Byl byste zpocenej…“ Jan Kraus uzavřel rozhovor s Michalem Vieweghem tím, že opravdu vypadá lépe než kdy jindy, ale i kdyby se necítil dobře, tak ho z toho zcela jistě jeho žena dostane!

Foto: TV PrimaWarning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353