Michal Suchánek: V Partičce ženskou nechceme, Geňa nám stačí!

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show svého kolegu, Michala Suchánka, kterého většina lidí vnímá jako představitele Partičky, ale Jan Kraus připomněl, že jsou dlouholetí herečtí kolegové. Michal zavzpomínal, jak v předrevolučním čase viděl dokonce Jana Krause i běžet. „Běžel někdo za mnou?“ vyptával se moderátor. „Ti v zeleném,“ upřesnil Michal. Vyprávěl o příhodě, kterak v říjnu 1989 sháněl podpisy hereckých kolegů pod petici Několik vět. „Pak jsem to úplně vožralej schoval do sklepa, zapomněl jsem na to a našel jsem to náhodou až v roce 1997. Je tam taky tvůj podpis,“ pochlubil se dobovým dokumentem Michal.


Jana Krause zajímalo, co Michalova rodina a hlavně paní říká na jeho stále se omlazující publikum. „Vždyť tam v hledišti většinou sedí mladé ženy,“ upřesnil Jan Kraus, kam míří. „Oni jsou doma šťastní. Vždyť já to dělám hlavně pro ně a taky trochu pro tuhle zem,“ vysvětlil s nadsázkou Michal. Moderátor s ním probral, co je pravdy na tom, že kvůli mindrákům z výšky si prý Michal zásadně kupuje velká auta. „Proč bych si měl kupovat malý auto, který nikam nedojede, protože má malou nádrž? Taky není tak bezpečný, člověk se v tom malým autě může zabít. Ale je pravda, že z toho velkýho zase někdy moc nevidím,“ vysvětlil k pobavení publika Michal.


A probrali spolu i Michalovo působení v dětských rolích. „To jsi tehdy vypadal jako někdo jiný. Teď už nehraješ takové šprtíky jako kdysi,“ nadhodil moderátor. „Já hraju pořád takový ty chytráky v brejlích. Taky bych si chtěl někdy zahrát třeba někoho, kdo krade,“ posteskl si Michal Suchánek. Jana Krause zajímalo, jak Michal dospěl k rozhodnutí, že půjde studovat herectví. „Tu moji motivaci, jako že na téhle škole není matematika, chemie a fyzika, mělo hodně lidí. Já ji přesto dělal sedm let,“ přiznal Michal.


Jana Krause zajímalo, jak Michal vnímá svoje povolání. Vzájemně se trumfovali, jaké bylo jejich působení v Národním divadle. „Já měl boty po Bohouškovi Záhorském, měl jsem na sobě silonky a řekl jsem v rámci té role: Tady máš to kopí, chlape!“ popisoval Michal. Jan Kraus si posteskl, že nikdy nehrál milostné scény. „Jen se svými ženami. S Janou a pak znásilnění s Ivanou,“ prozradil na sebe Jan Kraus.


Probrali spolu sportovní působení Michala Suchánka. „Hrál jsem třeba basket. Oni mi totiž řekli, že když budu chodit na basket, tak vyrostu. Chodil jsem tam ve třinácti, když jsem měřil asi 130 centimetrů. Pak jsem chodil na tenis. Ale neměl jsem raketu. Táta mi řekl, že mi ji koupí, až se naučím pořádně hrát. Taky jsem chodil na skoky do vody, ale to taky brzo skončilo, když mě při tréninku začal trenér mlátit po prstech koštětem, protože jsem chtěl z bazénu,“ svěřoval se Michal se svými zážitky. Jana Krause zajímalo, proč s Michalem a s jeho kolegy nehraje v Partičce také nějaká žena. „Geňa nám stačí,“ vysvětlil Michal.
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání herec Michal Suchánek, atletka Kateřina Baďurová-Janků a bývalý voják – v současnosti úspěšný travestita Roman Mořický. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 4. ledna večer na Prima family.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353