Michal Strnad vydává album společně s Lenkou Dusilovou a Barborou Polákovou

Michal Strnad je mladý hudebník, kterého mohou posluchači znát například z oceňované vokální skupiny Skety nebo jako vokalistu Barbory Polákové. Nyní přichází se sólovým albem, které vydal label Tranzistor 2. 2. 2022. S novým albem představuje i singl Černá voda se zpěvačkou a mnohonásobnou držitelkou Ceny Anděl Lenkou Dusilovou.

„Můj kamarád s krásným hlasem Michal Strnad mě vylákal k nazpívání skladby Černá voda, která bude na jeho připravovaném sólovém autorském debutu. Ta píseň mi vlezla pod kůži, tak jsem do toho šla…“ napsala nedávno na sociálních sítích Lenka Dusilová.

Žánrově se tvorba Michala Strnada pohybuje na pomezí akustického popu a písničkářství, vždy se ale opírá o skvělý pěvecký projev. Album podtrhují české texty básníků Tomáše Tajchnera nebo také Jiřího Žáčka, který k hudebnímu zpracování osobně svolil. O produkci se postaral další spolupracovník, kytarista a producent z kapely Barbory Polákové Petr Zatloukal. Krom již zmiňované Lenky Dusilové na albu hostuje pianista Tomáš Kačo, ale také zpěvačka Barbora Poláková, která vůbec poprvé zpívá v angličtině.

„S Michalem jsme odjezdili spoustu koncertů, máme tolik společných zážitků. Je skvělý, že vydává první sólovou desku. Za každou deskou je tolik rozhodnutí a práce, která je často zdánlivě neviditelná, ale šíleně náročná. Kdyby mi nabídl kdokoliv jiný, abych s ním nazpívala písničku anglicky, odmítla bych, protože jsem neměla nikdy ambice zpívat ani psát texty jinak než česky. Šla jsem ale do toho a třeba se tím naopak otevřela nová brána. Nemyslím, že teď budu zpívat v angličtině, ale myslím, že je dobrý, že jsem zkusila něco, o čem jsem si myslela, že to nikdy neudělám. Takže tímto ti, Míšo, oficiálně děkuji,“ vzkazuje zpěvákovi a skladateli Barbora Poláková.

YT video: https://youtu.be/JWao1x23QS8

 

K písni Černá voda vznikl videoklip, kde společně s Michalem hraje česká herečka Nela Štefanová. Odehrává se celý pod vodou a pracuje se v něm s černou tuší. O režii i kameru se postaral Lukáš Hausenblas. „Černá voda symbolizuje úzkost, duševní nerovnováhu a depresi. Výskyt duševních chorob stoupl během pandemie o třicet procent a riziko sebevražd se zvýšilo trojnásobně. Touto písní chci upozornit na téma duševního zdraví, které se v době pandemie zanedbává v záplavě informací o počtu nakažených. Přitom naše duševní zdraví je mimořádně důležité i v boji s každou chorobou a v této době je každodenně pod extrémním tlakem,“ říká zpěvák a zároveň psychoterapeut Michal Strnad.

Michal vyrůstal v divadelní rodině a jako dítě daboval a hrál ve filmech. Přes kořeny v uměleckém prostředí ale vystudoval sociální práci a psychoterapii, které se aktuálně věnuje v poradně Therapia. S manželkou Hanou má dvě děti a od roku 2015 spolu provozují soukromou mateřskou školku Mateřídouška. Vystupuje s vokální skupinou Skety, která si získala respekt jak v České republice, tak v zahraničí a vysloužila si čtyři nominace na prestižní cenu CARA ve Spojených státech. Diváci mohli Michala vidět také v pořadech StarDance, Český lev nebo po boku Barbory Polákové, Jany Kirschner, Ondřeje Brzobohatého, Anety Langerové či legendárního kytaristy Michala Pavlíčka.

Křest je naplánovaný na 31. března v pražském divadle Vila Štvanice, kde se poprvé představí živá podoba alba s mnoha hosty. Vstupenky jsou již v předprodeji v síti GoOut nebo na stránkách: www.strnd.cz.

Album: https://lnk.to/MichalStrnadDalsi

FB: https://www.facebook.com/michalstrnadmusic

IG: https://www.instagram.com/michalstrnad13/

WEB: http://www.strnd.cz/

YT: https://youtu.be/JWao1x23QS8

 

Foto: Tranzistor / Michael Romanovský, Lukáš Hausenblas