Michal Prokop chystá nové album a zve na svůj Vánoční koncert

Posledních pár vstupenek k sezení a k stání zbývá v síti Ticketportal.cz do úplného vyprodání letošního Vánočního koncertu Michala Prokopa. V naplnění každoroční tradice našemu populárnímu rockovému a soulovému zpěvákovi napomohou exkluzivní hosté Ivan Hlas Trio a členové skupiny Precedens. Celá unikátní událost se uskuteční 21. prosince jako vždy v pražském Foru Karlín.

Tím, na co Vánoční koncerty Michala Prokopa poutají už řadu let velký zájem publika, je zejména vrcholně profesionální vystoupení samotného protagonisty, jehož doprovází zavedená sestava skupiny Framus Five s několika instrumentálními sólisty, kteří patří k absolutní domácí špičce, jako je například kytarista Luboš Andršt nebo houslista Jan Hrubý. Repertoár navíc zpravidla bývá na těchto koncertech koncipován jako probírka největšími hity Michala Prokopa, samozřejmě s občasnými lahůdkovými odskoky ke světovému rhythmandbluesovému a soulovému repertoáru.

Lákavým kořením každoročního programu Vánočních koncertů Michala Prokopa jsou také vystoupení hostů a jejich často velmi překvapivé duety s Michalem Prokopem, stejně jako tomu bývá u úspěšných letních festivalů Krásný ztráty Live. Zda a co si Michal Prokop zazpívá letos před Vánoci s Ivanem Hlasem a protagonisty skupiny Precedens, zpěvačkou Ivou Marešovou a klávesistou Martinem Němcem, bude až do poslední chvíle drženo pod pokličkou jako překvapení.

Oznámení nového alba

Listopad trávil Michal Prokop nejen přípravami na Vánoční koncert, ale také občanskou činností. Jako jeden z aktérů sametové revoluce, jejíž třicáté výročí si letos připomínáme (zpěvák byl předsedou stávkového výboru muzikantů oblasti populární hudby), poskytl několika médiím rozsáhlé rozhovory. V těch nejen zavzpomínal na revoluční dobu, na měsíce, které jí předcházely a na léta po ní, kdy se dokonce na čas zcela stáhl z hudební scény a věnoval se politice, ale také prozradil svým fanouškům leccos ze svých plánů do budoucna.

Připravuji materiál na novou desku. Zatím to ještě skoro nikdo neví, ale mám první čtyři demonahrávky nových písniček. Samozřejmě už vedle sebe nemám ani Pavla Šruta, ani Petra Skoumala, kmotřička Smrt ten můj skvělý tým za poslední léta dost vykosila, a tak jsem se snažil lovit jinde. Kdy to bude hotové nevím, jaké to bude taky nevím. Je mi třiasedmdesát. Ale cítím, že teď zrovna nějaký vítr v plachtách mám,“ řekl Michal Prokop Lidovým novinám.

Foto: Supraphon, Forum Karlín


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353