Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy: Extra pálivé chilli papričky jsou droga!

Před lety se proslavil jako kousavě ironický Ruda z Ostravy, dnes už je však další dnešní host, herec, zpěvák a moderátor Diváckých zpráv na Primě Michal Kavalčík opět pouze sám sebou.

AKF_9266

„Původně jsem dělal činohru, pak jsem utekl k muzikálu, kde jsem byl deset let, pak jsem se zase vrátil. Když jsem hrál v Liberci, doslechl jsem se, že muzikál Drákula hledá na poslední rok své existence tanečníky, kteří umí zpívat. A tanec byl můj koníček, tak jsem jel do Prahy na konkurz a už jsem tady zůstal,“ přiznal v televizní Show Jana Krause.

AKF_9308

Chodit po konkurzech pro něj nikdy nebyl velký problém, jel zkusit své štěstí dokonce i do Německa, aniž by uměl německy. „Zjistil jsem, že hledají představitele v Hamburku do muzikálu Fantom opery za tři a půl tisíce euro měsíčně, což mě lákalo, tak jsem tam jel, udělal jsem taneční i pěvecký konkurz, ale pak už jsem neudělal ten jazykový,“ vzpomíná Michal, který díky tomu, že se narodil a vyrůstal osm set metrů od hranic, mluví plynně polsky, a tak se podle svých slov bude muset napříště orientovat jen na polskou scénu.

AKF_9273

Právě na důvěrné znalosti prostředí a mentality Slezska byla založena jeho dlouholetá hra s postavičkou Rudy z Ostravy. Díky němu si také Michal našel prostřednictvím facebooku svou osudovou ženu Zuzanku. „Začalo to zcela nezávaznou pracovní konverzací a z té to pak přešlo dál. Za všechno můžou fotky snídaní, které jsme si fotili ráno na hotelích a komentovali. A já jsem pak zjistil, že to není jen tak obyčejná dívka, ale manažerka jedné velké české kapely, a protože jsem se poohlížel po manažerovi, tak slovo dalo slovo.“

 

Foto: TV Prima

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353