Michal Isteník si na Pálavě zkusil roli kapitána

Je to pohodář, kterého byste brali za parťáka hned. Jeho Michal nic neřeší, plyne s proudem a všechno řeší s klidnou hlavou. Podobně se Michal Isteník zachoval i při natáčení seriálu Pálava – Život zalitý sluncem. Tam se díky výpravě s kamarády dostali na břeh rybníka, u kterého má postavený kiosek Tomáš Matonoha coby Hřéba.

Pětice kamarádů si udělá víkend na Pálavě, kde chtějí splnit slib svého kamaráda Štíska. Díky tomu se ocitnou v neuvěřitelných situacích. Víno je přece jen mocná zbraň, a když si ho užíváte plnými doušky, znenadání se můžete ocitnout i na břehu rybníka, protože jste tam zapomněli kozu Terezku, kterou jste sebrali během podnapilé cesty. Pro Michala Isteníka to znamenalo překonat výzvu v podobě řízení motorové loďky, jež byla trochu zánovní.

„Brázdili jsme na loďce Vkroč, nabírali vodu a báli se, že tu loďku utopíme,” vzpomíná na natáčení herec a přidává další zážitky. „Byl jsem lodivod a podařilo se mi například kvůli zmateným pokynům od režie zamotat motor a šroub do pletiva pod vodou.” Všechno ale naštěstí dopadlo dobře a nikdo se nezranil. I když… „Patrik Děrgel tvrdí, že jsem jediný člověk na světě, který dokázal nabourat do ostrova. On moc nečte, takže asi nezná Robinsona Crusoe,” vrací Isteník vtípek se smíchem svému kolegovi. „Nikoho jsem nakonec neutopil, takže dobrý.”

A protože Michal přijíždí na sraz svým obytným přívěsem, se kterým procestoval svět, ten logicky čekal i na herce, který se s ním musel sžít. A chvílemi to bylo opravdu náročné. „Se svým obytňákem jsem si taky užil hezké chvíle. Obzvláště když jsem se s ním prodíral spletitými uličkami v Pavlově. To byl moc hezký adrenalinový zážitek,” prozrazuje herec, co všechno zažil během scén, které se objeví hned v prvním díle seriálu Pálava. Ten již odstartoval na obrazovkách televize Prima.

Foto: TV Prima