Michal Horák přichází s tak trochu jiným vánočním singlem a nezapomněl ani na svého otce

Pár týdnů po vydání debutu Michalovo cédéčko se písničkář Michal Horák rozhodl potěšit své příznivce vánočním dárkem v podobě zbrusu nové písně a klipu Až mi bude pětašedesát. Pokud ale čekáte zvuk rolniček, malebně podkreslující slova o vánočních dárcích či Ježíškovi, pletete se. Michal na to jde jako vždy tak trochu jinak, tentokrát lehce »najazzle«, a s vlastním otcem v hlavní roli. A vsaďte se, že »tak trochu jinak« pojme i své vůbec první samostatné turné, které chystá na jaro příštího roku.

Ač období Vánoc vybízí k tématům jako Ježíšek, kapr, plné nákupáky apod., chytil jsem píseň trochu za jiný konec a udělal spíš takovou pohodovku na zamyšlení – klid by koneckonců měl být o Vánocích především. Vzal jsem si k tomu zase pár kamarádů muzikantů, vyblbli jsme se nejprve ve studiu 3bees v Praze a pak u nás doma na dvoře, kde jsme točili klip,“ vysvětluje Horák.

Jak už bylo naznačeno výše, hlavní role ve videu se tentokrát nezhostila žádná známější tvář, jako tomu bylo v předchozích případech, ale Michalův otec. „K téhle písničce mě dost inspiroval můj taťka, ač mu pětašedesát teda ještě není. A v momentě, kdy jsme s rejžou Martinem řešili klip, a došlo k tomu, že by bylo fajn v něm mít svoji starší verzi, hned mě napadl právě taťka. Kde jinde přece sehnat někoho, kdo vypadá jak já za pár desítek let? A ještě to chudák udělá zadarmo? Ale samozřejmě ho to nakonec bavilo. Navíc taťka už se ve dvou videoklipech objevil – jednou jako profesor na začátku Vysokoškolského songu a pak teda ještě ve V 7:25, tam si ho ale málokdo všiml,“ dodává Horák.

Režie klipu se opět ujal Martin Hammerschlag, se kterým Michal točil i své předchozí klipy jako Hej teto!, Netušim, Je to tak, Vysokoškolskej song a další. Tento klip je ovšem v Horákově portfoliu jedinečnou záležitostí, protože je točený pouze na jeden záběr!

Tohle natáčení bylo kompletně jiné než všechna předchozí. Obvykle se nacvičí jedna krátká sekvence, ta se natočí, a jde se na další, přičemž se všechno v postprodukci sestříhá dohromady. Tentokrát jsme ale museli děj celého klipu důkladně nacvičit, zajistit přesuny různých věcí tak, aby v nějakém záběru byly a v nějakém zase ne, a na konci to všechno provést a natočit na jednou bez jediné chyby. Časem zveřejníme i videa z natáčení, kde mimo kameru běhá po place dalších deset lidí a všechno zařizuje. Byl to fofr, ale myslím, že se nakonec povedlo,“ přibližuje natáčení nadějný písničkář, který v rámci koncertních křtů svého debutu vyprodal letos na podzim dvakrát po sobě pražskou Malostranskou besedu a jednou hradecký AC klub.

Skutečný koncertní křest ohněm jej pak čeká v příštím roce, když na jaře vyrazí na své vůbec první samostatné turné, jež pojmenoval prozaicky Michalova šňůra, a absolvuje v jeho rámci během března až května celkem patnáct koncertů napříč republikou. Kompletní soupis termínů najdete v přiložené tiskové zprávě. Bližší informace k jednotlivým zastávkám a předprodeji vstupenek se již brzy dozvíte na Michalově Facebooku.

Podívejte se na klip zde:

https://www.youtube.com/watch?v=LFxQ2Ehpmms

Foto: Supraphon / Anna Bartolotti, Radek Habada


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353