Michal David obdržel poetickou inspiraci od krkonošského poety!

Kde bere úspěšný hitmaker Michal David inspiraci pro své songy? Má to jednoduché, inspirace za ním totiž chodí sama! Tentokrát dostala múza podobu básníka Miloše Mareše, který přinesl interpretovi nesmrtelných hitů Decibely lásky, Céčka či Pár přátel svůj poetický triptych, který se skládá z básní, aforismů a epigramů.

IMG_4569

Knižní trojice s názvy A tak si to seru v protisměru (epigramy), Co slovo to berla (aforismy) a Než bude ze mě země (básně) vzbudila u legendárního hudebníka zasloužený ohlas. „Michal David je hudebník, kterého si velmi vážím, na poli nejen populární hudby odvedl velký kus práce a je toho za ním hodně vidět. Vím, že skládat písničky není vůbec snadné, protože část svých básní jsem nejdříve psal jako texty pro jednu zpěvačku. Tenkrát z naší spolupráce ale sešlo a udělalo mi velkou radost, že právě Michal David si našel čas a texty si přečetl,“ svěřil se Miloš Mareš.

Svým zaujetím se netajil ani Michal David „Na okamžité posouzení je ještě moc brzy, musím si to napřed všechno pořádně pročíst, ale už z některých těch úryvků je jasné, že pan Mareš umí hezky rytmicky klást slova za sebe a jako celek dávají ty věty smysl. To považuji zejména v dnešní době za dobrý a důležitý základ umění, na kterém se dá stavět.“ Takový kompliment Miloš Mareš nečekal a rozpovídal se, co všechno se za jeho dílem skrývá. „V těch knížkách v nich kus ze mě i z mého života. Je tam zakleto to, čím jsem si prošel a snažil jsem se ve slovech zachytit především myšlenky.

To je totiž vůbec to nejtěžší, protože některé myšlenky jsou nepřenositelné a člověk si musí projít silným zážitkem, aby k nim dospěl. Pokud se pak podaří takovou věc předat, jsem rád. Poezie a vůbec druh lyrické tvorby je velice intimní a člověk ho nemůže psát bez toho, aniž by mu bezezbytku věřil,“ dodal horal, který žije již několik let mimo ruch civilizace.

collage

Foto: archiv, nakladatelství Noxi


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353