Michal David: Hledám osobitý hlas, jako měla Kratochvílová, nebo Schelinger

Už v březnu vtrhne na obrazovky televizí Nova a Markíza druhá řada pěvecké show Hlas, ve které se představí pětice koučů Michal David, Pepa Vojtek, Marta Jandová, Dara Rolins a Majk Spirit. A moderovat jej budou náš Leoš Mareš a Slovenka Tina. Pár otázek jsme položili Michalu Davidovi.


V první řadě jste dovedl k vítězství Ivannu Bagovou. Máte vítězné ambice i tentokrát?
To je přece samozřejmé, že mám. Budu dělat vše pro můj tým, aby někdo z něj vyhrál.

Jste už zkušený kouč Hlasu ČeskoSlovenska. Zúročíte ve druhé řadě nějaké zkušenosti z té předchozí?
To každopádně. Myslím, že mám výhodu, že jsem kouč, který vyhrál první řadu Hlasu. Určitě toho využiju.

Těšíte se na nové koučovací posily Martu Jandovou a Majka Spirita?
Těším se, protože s Martou se dobře znám, hrála v našem muzikálu Mona Lisa a spolupráce s ní je skvělá. Je s ní legrace a je skvělá parťačka. Majka Spirita neznám tak dobře, tak to bude pro mě něco nového.

Ve druhé řadě Hlasu budou i nové elementy, například krádeže. Koučům to umožní lepší strategii výběru, co myslíte?
Jistě to bude zajímavější, ale stejně ve finále bude záležet na soutěžících. Každopádně to celý pořad určitě osvěží.

Jakého zpěváka letos hledáte do svého týmu?
Takového, který u nás ještě není. Prostě nějaký osobitý hlas, jako měla třeba Jana Kratochvílová, nebo Jirka Schelinger.

Pět důvodů, proč se dívat na Hlas
1. Nejlepší zpěváci Česka a Slovenska
2. Pět slavných osobností v rolích koučů
3. Souboj koučů o ty nejlepší hlasy
4. Pohádková výhra v hodnotě 80 tisíc euro a hudební kontrakt
5. Nezáleží na věku nebo vzhledu, ale pouze na HLASE

Cesta za vítězstvím
Výběr naslepo
Celkem 150 zpěvaček a zpěváků z Česka a Slovenska, kteří uspěli v castingových kolech, bude bojovat o to, aby zaujali kouče a stali se členy jejich týmu. Během šesti dílů si kouči vyberou 12 talentů, s nimiž budou pracovat. Jejich úkolem bude své svěřence podporovat a trénovat, aby na pódiu předvedli co nejlepší výkon. Ze základní fáze vzejdou čtyři týmy, v každém z nich bude 12 soutěžících.

Souboje
Čtyři středeční večery se ponesou v duchu soubojů v ringu. Soutěžící v jednotlivých týmech vytvoří dvojice. Před diváky a kouči vystoupí v duelu, ale postoupit bude moci vždy jen jeden z nich. Kdo to bude, to si určí kouči sami. Do fáze KO postoupí z každého týmu 8 soutěžících, celkem 32 bojovníků.

K.O.
Nová řada Hlasu přináší i novou fázi – K.O. V této části show jsou soutěžící z jednoho týmu rozděleni do dvojic a musí spolu soutěžit opět v souboji. Zpěváci a zpěvačky však zpívají každý zvlášť, pouze jeden zůstává a postupuje do živého přenosu. Celkem postoupí do živých přenosů 16 soutěžících.

Živé přenosy
Celkem 16 zpěvaček a zpěváků se dostane do přímého přenosu. Poprvé se do rozhodování zapojí televizní diváci. Kromě soutěžících se v živém vysílání objeví také speciální hosté. Televizní diváci se dočkají i vystoupení všech pěti koučů. Po každém živém přenosu vypadne čtveřice soutěžících.

Nové elementy Hlasu
Dvojkřeslo

Koučové Marta Jandová a Dara Rolins vytvoří samostatný tým a usednou na speciální dvojkřeslo, které bude mít pouze jedno jediné tlačítko. Shodnou se Marta a Dara na výběru soutěžících? Prvek dvojkřesla není ojedinělý, znají ho diváci v Německu, Holandsku i v jiných zemích.

Krádež
Poprvé uvidí diváci prvek krádeže ve fázi soubojů. V každém souboji vítězí pouze jeden soutěžící. Ten, který není v souboji úspěšný, má stále šanci, že o něj koučové z ostatních týmů projeví zájem a »ukradnou« jej pro sebe. V případě, že má o zpěváka zájem více koučů, rozhoduje se sám soutěžící, který tým si zvolí.

K.O.
Nová fáze show, která následuje po soubojích a předchází živým přenosům. Soutěžící jsou v rámci týmů rozděleni do dvojic a musí spolu soutěžit v souboji. Zpěváci a zpěvačky však na rozdíl od fáze soubojů zpívají každý zvlášť, pouze jeden zůstává a postupuje do živého přenosu.

Foto: TV Nova


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353