Martin Pyco Rausch je vegetarián a doma vaří

Jan Kraus přivítal ve své televizní show slovenského moderátora Martina Pyco Rausche, kterého lidé v Čechách znají hlavně jako moderátora pořadu Česko Slovensko má talent. „Proč máte ve jméně to ‚Pyco‘?“ chtěl si na úvod ujasnit moderátor. „Když mi bylo patnáct let, nastoupil jsem do rádia, kde každý v rámci vysílání používal křestní jméno. Jeden Martin už tam byl, a tak díky divákům vznikl Pyco…“ vysvětlil Martin Pyco Rausch.


A Jana Krause zajímalo i jak Pyco coby moderátor vzpomíná na svůj první přímý televizní přenos. „Bylo to velké. Šli jsme po schodech dolů s Adelou Banášovou a vznikla tam taková pozitivní vlna ze strany diváků, tak to bylo silné…“ přiznal Pyco a rovněž prozradil, že se doma snaží vařit, aby se stále nestravoval v restauracích. „Snažím se stravovat doma, jíst pravidelně…“ „Vy si radši uvaříte a nakoupíte?“ nechtěl věřit moderátor vlastním uším. Pyco se mu nakonec svěřil, že je vegetarián a že maso jedl naposledy 1. května 1994. „Byl to segedínský guláš u maminky. Ale ne že bych přestal jíst maso kvůli tomu guláši,“ rozesmál Pyco diváky. „Největší motivací, abych vydržel být vegetarián, byl můj otec, který to zpochybňoval od první sekundy,“ dodal Pyco.
„Vy jste v práci takový koncepční… To byste mohl být v soukromí i trochu protivnej,“ rýpl si do dívčího idolu moderátor Kraus. „Rozvrh dne si nepíšu, ale všechno má svůj řád. Třeba telefony mám vždy vpravo u postele. A seznam potravin, které potřebuji, mám na barevných lepicích lístcích,“ pobavil Pyco moderátora. „Kdybyste si o tom promluvil s psychologem, třeba byste se pak za čas vrátil k masíčku,“ kontroval Kraus. A rovněž s Martinem probral, jak nejraději relaxuje. „Vypravím se někam daleko na dovolenou nebo se třeba jedu do ciziny učit jazyk.“ Pyco také prozradil, že má doma kočičku, která se jmenuje Titi. „Původně se jmenovala Tina, ale nelíbilo se mi to, tak jsem ji přejmenoval,“ vysvětlil.


Probrali spolu Pycovy televizní začátky. „Nejdřív jsem moderoval pořad o vaření a na základě toho mi nabídli pořad o cestování…“ Jana Krause zajímalo, jestli chce Pyco »dělat« televizi i nadále. „Já jsem vždycky chtěl pracovat jako hudební redaktor v rádiu, vybírat hudbu… Taky nejradši ze všeho mám muziku a koření,“ dodal s nadsázkou. Nakonec z něj Jan Kraus chtěl dostat, co je teď mezi vegetariány novinkou, vegetariánskou »peckou«, a co by případně Pyco uvařil pro návštěvu, kdyby se chtěl blýsknout. „Tuňákový steak,“ prozradil Pyco.
Slovenský moderátor Martin Pyco Rausch, herečka Sabina Remundová a marketingová specialistka a designérka nábytku pro kočky Lucia Tarbajovská budou hosty Jana Krause. Mimořádným hostem Jana Krause bude slovenský hudební skladatel, herec a bratr údajného kanibala, Marián Čurko. V nejobsáhlejším otevřeném vystoupení v českých médiích promluví v Show Jana Krause o tom, jaké to je stát se ze dne na den středem pozornosti kvůli kanibalské aféře vlastního bratra.
Jakou přezdívku také mohl mít Pyco? Jak by měla Sabina Remundová podporovat manžela? Jak poznáte, jakou má vaše kočka náladu? A navíc o věcech naprosto nečekaných, které je jen velmi těžké pochopit. Premiéru čtyřicátého dílu Show Jana Krause uvidíte v pátek 3. června ve 22 hodin na Primě.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353