Martin Maxa si užíval s kráskami na Kanárech!

Modelky Romana Pavelková a Veronika Chmelířová se objeví ve videoklipu, který uvidí celý svět. České krásky totiž přijaly role v klipu písně Martina Maxy, který se točil pro veterány z Afghánistánu za osobního účinkování dvou z nich. Zájem o klip k songu s názvem Píseň padlých z Martinova nejnovějšího alba Sám sebou projevila celosvětová redakce televize MTV, čímž by se tento počin stal jedním z prvních českých videoklipů, které by měly díky svému obsahu globální přesah.


„Sledovanost by měla přesáhnout stovky miliónů lidí,“ řekl Hynek Čech, místopředseda správní rady Nadačního fondu Regi Base pro novodobé válečné veterány. Klip na ostrově Fuerteventura natočil režisér a kameraman Martin Kohout právě pod záštitou Nadačního fondu Regi Base.


Veronika si zahrála partnerku Mirka Lidinského, který v bojích přišel o nohu. Romana zase hrála manželku Jiřího Schamse. Ten dopadl mnohem hůře. Dostal se do blízkosti sebevražedného atentátníka, jenž se odpálil a Jiřího těžce zranila střepina, která mu vnikla do mozku. Ke zranění došlo v roce 2008 a Jiřího stav se sice velmi pomalu, ale přece jenom zlepšuje. Když si ovšem prohlédnete fotky, jak vypadal Jirka přezdívaný Regi před zraněním, zamrazí vás.


Když se právě netočilo, všichni se příjemně bavili a užívali letního počasí, zatímco v Čechách uhodily kruté mrazy. Náladu nikomu nezkazilo ani několik drobných nepříjemností, z nichž dvě se udály hned na letišti. Veronika, která je vdaná, měla na letence jméno za svobodna a tak musela před nástupem do letadla zaplatit pokutu.


Martin Maxa zase po příletu na místo zjistil, že mu cestou ukradli ze zavazadla dva kartony cigaret. „Nijak jsem je nemaskoval. Sám nekradu a tak mě vůbec nenapadlo, že by mohl někdo okrást mě,“ povzdechl si zpěvák, který měl ale, jakožto silný kuřák, v záloze elektronickou cigaretu. Do třetice byl pak nevítaným zpestřením Martinův krkolomný pád v písečných dunách, který byl, jelikož k němu došlo během natáčení, dokonce zaznamenán přítomnou fotografkou.

Foto: Nadační fond Regi Base / Michaela Feuereislová