Martin Kraus a Petra Horváthová pilotovali dopravní letadlo!

Herci Martin Kraus a Petra Horváthová, které znají diváci Prima family ze seriálu Cesty domů, si splnili sen – zkusili na chvíli pilotovat dopravní letadlo. I když ono to tak úplně nebylo letadlo… Na kapitány si zahráli na palubě airbusu 320, ovšem pouze na jeho simulátoru v leteckém centru v Praze na Smíchově.


„Já jsem si splnil jeden ze svých snů, protože o pilotování letadla se mi vždycky jen zdálo. Byl to skvělý pocit mít pod sebou tak obrovský a silný stroj. Létat se nebojím, naopak. Jednou bych si taky chtěl skočit padákem. Na simulátoru se mi podařilo vzlétnout – za pomoci Petry, která seděla vedle mě, ale když jsem jí pak předal řízení, už se nám nepodařilo přistát,“ smál se Martin.


„I já jsem si tím splnila sen, strašně moc mě to bavilo, byla jsem nadšená. Jednou bych si chtěla udělat pilotní průkaz. Létání miluju, ale mám k němu určitý respekt, přece jen je to dění mezi nebem a zemí,“ líčí Petra Horváthová.
Letecký trenažér si vyzkoušela i Anife Ismet Vyskočilová Hassan. „Ale vůbec mi to nešlo, s letadlem, tedy s tím simulátorem, jsem spadla. Jinak já létám hodně, ale strašně moc se bojím, proto chci vždycky sedět blízko dveří. A když jsou turbulence, musím si zpívat, abych se uklidnila,“ popisuje Anife.


Do pilotní kabiny se posadila i zpěvačka a nesmrtelná dívka na koštěti Petra Černocká. „Mně létání nevadí, když jsem začala zpívat, na koncerty třeba do Bratislavy nebo do Košic se všude létalo. A já jsem dobrý pasažér, jsem v klidu a neobtěžuju letušky nesmyslnými požadavky. Zato můj muž (kytarista Jirka Pracný) je pravý opak, už čtrnáct dní před odletem na něj sedne panika, ten se létání bojí a já ho musím během letu držet za ruku,“ prozradila se smíchem Petra Černocká.

Foto: TV Prima