Martin Dejdar: Skutečně se považuji za Čechoslováka

Již v sobotu 22. března ve 20.15 hodin startuje na Primě nová zábavná show Souboj národů, ve které poměří své síly Češi a Slováci. Hned první díl je plný energie, kterou kolem sebe šíří nová moderátorská dvojice Martin Dejdar a jeho slovenský kolega Michal Hudák. Jak obstojí v testu inteligence herci Dana Morávková a Václav Vydra, k nimž se přidá psycholog a publicista Ivo Šmoldas? Slovenskou stranu pak reprezentují herečka Anna Šišková, bývalá Miss Československa Ivana Christová a moderátor Matej »Sajfa« Cifra. Společně se známými osobnostmi si své znalosti mohou otestovat i televizní diváci, a to díky SMSkové soutěži, se kterou je hned v úvodu oba moderátoři seznámí. Co o Souboji národů říká moderátor a také kapitán českého týmu Martin Dejdar?


Co diváky v Souboji národů čeká a na co se mohou těšit?
Diváci uvidí další soutěž, ve které si i oni budou moci zasoutěžit. Jsou zde větší soutěžní týmy. Tým Slováků, který má 27 soutěžících, stejně tak i tým Čechů. Oba týmy mají své kapitány, což jsou zároveň moderátoři. Ti si na pomoc pozvali každý ještě tři přátele, kteří doplnili tým do celkového počtu třicet, a zároveň jsou to oni, kteří živě odpovídají na soutěžní otázky.

Co vy a váš vztah ke Slovensku? Považujete nás stále za národy, které si jsou vice blízké, než je mezi »sousedy« běžné?
Já se skutečně považuji za Čechoslováka. Pochopitelně, že je to pro mě národ nejbližší z těch okolních i vzdálenějších. A na Slovensko vždycky jezdím moc rád!

V čem jsme jako národy odlišné? Kde si myslíte, že budou mít v soutěži navrch Češi, a kde by nás naopak mohli válcovat Slováci?
Tím si nejsem jist. Nikdy nic moc netipuji dopředu. A navíc si myslím, že ty odlišnosti nejsou příliš veliké. Možná mi přijde, že Slováci jsou větší vlastenci než my.

Jak se vám pracuje s Michalem Hudákem, který je kapitánem slovenského týmu?
Výborně! Já si myslím, že stresová situace z prvního natáčení nás natolik vyburcovala a sblížila, že jsem měl pocit jako bychom spolu dělali po padesáté. A přitom to byla naše společná premiéra. Michal je v první řadě herec. Nebudu vysvětlovat, co to znamená. To prostě tak je. Tím pádem má jiný cit pro text, pro pointu, pro přirozenost, a hlavně pro partnera. Pokud moderuje dvojice, je nesmírně důležité, aby měl divák pocit, že jsou to dva kamarádi, že se mají rádi, že jim to spolu funguje a že pouze nečtou napsaný text, který kolikrát divák ani nepochopí. A nejhorší je, když to navíc má být vtipné. A to se bohužel, u takto uměle skládaných moderátorských dvojic, dost často stává. Michal nechce vyčnívat, nesnaží se mě přebít a umí poslouchat, co říkám. To je pro partnerskou spolupráci požehnání.

Foto: TV Prima