Martin Dejdar oslavil stovku!

Hned několik důvodů k oslavě se letos na jaře sešlo v rámci detektivního seriálu Specialisté. O neutuchající divácké oblibě svědčí zejména skutečnost, že v půlce března začalo natáčení již 8. řady této kriminální série. Svá seriálová výročí oslavili i čtyři představitelé elitního policejního týmu.

Specialisté se poprvé objevili na televizních obrazovkách počátkem roku 2017 a od té doby se stále těší velkému diváckému zájmu, o čemž svědčí i čísla sledovanosti. Aktuální sedmou premiérovou řadu oblíbeného kriminálního seriálu Specialisté si v letošním prvním čtvrtletí nenechalo ujít 22,62 procenta diváků v cílové skupině 15-54 let u televizních obrazovek, nové epizody v průměru sledovalo 1,159 milionu diváků starších čtrnácti let.

V polovině března pak štáb zahájil natáčení již osmé řady. To by byl sám o sobě důvod k oslavě, ale shodou okolností se v tomto období sešla i zajímavá čísla spojená s epizodami, ve kterých účinkují jednotliví herci v rolích detektivů.

Krom společné osmičky tak byly důvodem k přání i zakulacené počty natočených epizod kapitánů Tomáše Berana (Jacob Erftemeijer), Jany Šafářové (Eva Leimbergerová) a Martina Kováře (Jiří Hána), a hlavně pěkně zaoblená »stovka« služebně nejstaršího majora Josefa Strouhala (Martin Dejdar). Všichni tedy během natáčení nové řady seriálu dostali svůj dort a Martin Dejdar, jako správný šéf, se poté ujal i jejich naporcování, aby se o ně herci mohli podělit s celým štábem Specialistů.

Herci si připomněli, jak jim běží čas

Martin Dejdar se netajil s tím, že rozhodně nepočítal s tak dlouhou kariérou v čele týmu detektivů: „Nikdy mě nenapadlo, že budu mít vlastních sto dílů. Nevím, kam až to můžeme dotáhnout, ale nepřijde mi, že už jsme natočili tolik epizod. Je to příjemná práce a stále mě baví, tím pádem ani neregistruji ubíhající čas.“

Z mnoha natočených scén Martinu Dejdarovi utkvěly zejména dvě, v nichž hrála svou roli zbraň: „Dobře si pamatuji díl, kdy mě postřelili. A pak zejména ten, kdy jsem naopak střílel já, což bylo dva nebo tři dny poté, co se stala ta nešťastna událost při natáčení Alecu Baldwinovi. Tehdy jsem dostal do ruky zbraň a vzpomínám si, že to nebyl příjemný pocit.“ Ale naštěstí jsou i vzpomínky, které vyvolávají úsměv: „Vloni na konci zimy jsme točili jeden díl venku se zásahovou jednotkou. Nečekaně napadl sníh a namrzlo a všem to neuvěřitelně klouzalo. Nejprve popadali z žebříku příslušníci URNY a poté jsme my s Jirkou Hánou točili, jak přibíháme k autu, a já jsem sebou pokaždé plácnul. Vůbec jsme to tehdy nemohli natočit, ale zato jsme se hodně nasmáli.“

Eva Leimbergerová se svěřila s tím, jak vnímá posun své postavy, kapitánky Šafářové: „K vývoji mé postavy určitě došlo, už se ve své pozici zabydlela a ostatní detektivové ji přijali mezi sebe. Zejména major Strouhal (Martin Dejdar) na ni přestal být nabroušený. A samozřejmě je tam posun i v osobních vztazích. Jana začínala s Tomem, později měla přítele Jindru a teď je to Vojta (Jan Révai). Má to takové pestré,“ doplňuje Eva Leimbergerová se smíchem.

Jacob Erftemeijer přiznal, že si vůbec neuvědomil, kolik dílů má již za sebou: „Letí to opravdu nehorázně.“ A odpověděl i na otázku, která scéna mu uvízla v paměti: „Ve scénáři k jednomu dílu jsem si u obrazu, který se natáčel v lomu, přečetl: ,Jacob padá sám z kopce.‘ Přiznávám, že na tuto scénu si dobře vzpomínám. Naštěstí to dopadlo dobře, pád vypadal věrohodně a já jsem si neublížil,“ popsal herec s úsměvem.

Na Specialisty se můžete těšit každé pondělí ve 20.20 hodin na TV Nova a sedm dní před televizní premiérou na Voyo.

 

Foto: TV Nova

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353