Martin Chodúr přijel na Pustevny podpořit projekt Nezastavitelní, který handicapované vrací ke sportu

Beskydy miluje a neodstěhoval by se z nich ani za nic. V pátek 6. července přijel proto Martin Chodúr v doprovodu přítelkyně Ivony a dvouapůlletého syna Martina na beskydské Pustevny podpořit 21 handicapovaných z projektu Nezastavitelní. Všichni, kdo prošli modrou nafukovací Birell bránou a bylo jich na 18.000, přispěli na sportovní pomůcky pro Nezastavitelné. Konkrétně na upravená kola, handbiky a jiné speciální pomůcky. Celkem tak bylo vybráno téměř 90 000 korun. Za každého, kdo bránou prošel, přispěl Birell na konto Nezastavitelným částkou 5 korun.

06.07.2018 - Martin Chodúr s přítelkyní Ivonou a synem Martinem na Pustevnách (photo Jiří Zerzoň)

A Martin Chodúr mezi nimi pochopitelně nechyběl. „Jsem rád, že jsem projekt Nezastavitelní přijel podpořit i já. Smyslem tohoto projektu je vracet handicapované lidi zpátky k jejich oblíbenému sportu. A tím vlastně do života,“ říká beskydský patriot. „Nejvíce jsem si popovídal se Stanislavem Fraisem (na snímku) z Brna. Snad proto, že má taky blízko k hudbě. Toužil získat tříkolku, aby se mohl udržovat ve formě. A tenhle sen se mu letos na Pustevnách splnil. Do úrazu, který se mu stal loni v únoru, to byl workoholik. Pracoval v zámečnické dílně a během letních divadelních sezon po sedm let pracoval jako šéf techniky slavného rakouského operního festivalu Gars am Kamp. Navíc je amatérským kutilem se vším všudy. Vymýšlí a konstruuje nejrůznější zlepšováky – například držák kávy na vozík pro handicapované. Všichni handicapovaní, se kterými jsem se na Pustevnách setkal, mne fascinují svou ohromující a doslova dechberoucí vůlí, se kterou čelí osudu a jeho nástrahám,“ uvedl Martin.

06.07.2018 - Martin si měl co říct se Stanislavem Fraisem z Brna (photo Jiří Zerzoň) 2

Loňské účastnici projektu Věře Křenkové pokřtil nové speciálně upravené kolo, které od Nezastavitelných získala, římskokatolický farář Vítězslav Řehulka. A já jsem moc rád, že jsem u toho mohl společně s poslancem a někdejším úspěšným skokanem na lyžích Jakubem Jandou být. Další zastávkou Nezastavitelných bude Birell brána u Vranovské přehrady o víkendu 14. – 15. července. Během letošního léta pak ještě v Českém Švýcarsku, na Sněžce, na Ještědu a v Adršpachu,“ dodal Martin Chodúr.

06.07.2018 - Martin si měl co říct se Stanislavem Fraisem z Brna (photo Jiří Zerzoň) 1 Křest speciálně upraveného kola pro nezastavitelnou Věru Křenkovou (photo Jiří Zerzoň) 1 Křest speciálně upraveného kola pro nezastavitelnou Věru Křenkovou (photo Jiří Zerzoň) 2

Foto: Nezastavitelní / Jiří Zerzoň