Marta Kubišová natáčí klip k Modlitbě! Chybět v něm nebude ani Dagmar Havlová

Marta Kubišová sice svou pěveckou kariéru před časem ukončila, ale k 30. výročí Sametové revoluce se pro své fanoušky rozhodla uspořádat jeden jediný koncert. Při té příležitosti právě v těchto dnech také natáčí videoklip k symbolu revoluce, kterým se bezesporu stal její hit Modlitba pro Martu. A aby těch symbolu nebylo málo, do svého historicky prvního klipu k tomuto megahitu přizvala i vdovu po svém velkém kamarádovi, dramatikovi a prezidentu Václavu Havlovi, Dagmar.

fot 38

Marta Kubišová se sice pilně připravuje na svůj letošní jediný koncert, který se uskuteční 16. listopadu ve velkém sále pražské Lucerny, v těchto dnech ale má plnou hlavu natáčení. Společně s týmem VDN Promo totiž natáčí videoklip ke svému největšímu hitu Modlitba pro Martu. A právě do něj obsadila svou dlouholetou kamarádku Dagmar Havlovou.

fot 37

S Dagmar mám velmi dobrý vztah. My jsme se poznaly ještě za dob, kdy měla malého jezevčíka a bydlela na Žižkově. A já jsem si ji tehdy pozvala, aniž bych tušila, že bude paní prezidentová, do televizního pořadu Chcete mě, který existuje od roku 1992. Tam jsme si padly do noty. Ona si poté pořídila boxerku a radily jsme se. Často mi volala a chtěla znát mého veterináře. Aby se svojí bolestí a svým pejskem dozvěděla něco, co zatím nevěděla,“ popsala Kubišová seznámení s Dagmar Havlovou, tehdy ještě Veškrnovou.

fot 44

Dodnes si pamatuje i na první setkání s Václavem Havlem. „Prvně jsme se viděli na svatbě Honzy Třísky. On dal Janu Němcovi, posléze mému manželovi, za úkol, aby mě přivedl na svatbu, protože byli vzdálení příbuzní. A tam jsme se s Olgou i s Václavem seznámili. Dneska na něj vzpomínám, jak byl potřeba, i když už potom nebyl prezidentem. Václav mi hrozně chybí,“ vyznala se zpěvačka.

fot 32

Nadšená ze spolupráce byla i Dagmar Havlová. „Oslovil mě pan Větrovský, ale já si myslím, že ho požádala přímo Marta, abych v tomto videoklipu hrála,“ svěřila se Dagmar Havlová, která Kubišovou podle svých slov obdivuje celý život. Poprvé jí zaznamenala prý už v pouhých deseti letech.

fot 40

Vím, že jsem nazpaměť znala všechny její písničky. Nesmírně jsem ji obdivovala, protože měla takovou »manekýnkovskou postavu« a byla velice krásná. Texty těch písní vím, že mě už tehdy zaujaly a její nádherný hlas,“ přiznala Havlová s tím, že Kubišová byla přínosem člověka, který má odvahu.

fot 18

V té době nikdo z nás takovou odvahu neměl,“ vysvětlila Havlová. Ta podle svých slov Kubišovou obdivuje hlavně kvůli její odvaze. „Nesmírně si ji vážím, protože držela takovou tu »fangli«, prapor cti a morálky v dobách, kdy tady byl totalitní režim,“ uzavřela herečka.

Foto: VDN Promo


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353