Marta Jandová a Noid Bárta zvítězí a nebo udělají ostudu jako Kerndlová?

Marta Jandová a Václav Noid Bárta společně reprezentují Českou republiku v jubilejním ročníku soutěže Eurovision Song Contest. Se soutěžním duetem Hope Never Dies vystoupí v rámci druhého semifinálového kola. Obě semifinále odvysílá v přímém přenosu, v úterý a ve čtvrtek, kanál ČT art. Finále nabídne program ČT1, a to v sobotu od 21 hodin. O letošním vítězi tak mohou svými hlasy rozhodnout i diváci České televize. Zvítězí a nebo udělají ostudu jako v minulosti Tereza Kerndlová či skupina Kabát, kteří se umístili až na chvostu?

Eurosong_02
„Je skvělé tady být. Všichni jsou k nám velmi milí a hýčkají nás. Ze všech lidí je cítit absolutní profesionalita a nadšení. Je to pro nás zábava a obrovské dobrodružství. Výlet do země divů a do skvělého města. Miluju to tady,“ popisuje atmosféru soutěže Marta Jandová a Václav Noid Bárta ji doplňuje: „Je to nádherný pocit a už teď si připadám jako vítěz. Zažít hudební soutěž tak obrovského formátu se totiž člověku podaří jen jednou za život.“
Evropská mezinárodní hudební soutěž za šedesát let své existence objevila řadu pěveckých talentů i osobnosti evropské populární hudby jakými jsou Celine Dion, Olivia Newton-John či skupina ABBA. Martu Jandovou a Václava Noida Bártu s duetem Hope Never Dies poslala do soutěže odborná porota složená z publicistů, kritiků i aktivních muzikantů. Přímý přenos druhého semifinálového kola, v němž budou o postup do finále spolu s interprety z Česka soupeřit zástupci dalších šestnáct zemí, odvysílá ČT art ve čtvrtek od 21 hodin. První semifinálové kolo, ve kterém se utká dalších 16 soupeřů, nabídne ČT art již v úterý ve stejný čas.

Eurosong_01
O celkovém vítězi pak diváci rozhodnou během finále, jehož přímý přenos mohou sledovat v sobotu na ČT1 od 21 hodin. Celou soutěží bude české diváky provázet Aleš Háma, který přímo z Vídně, hostitelského města soutěže, bude komentovat všechny odvysílaná kola.
Již od 12. března se ve Vídni oba čeští soutěžící připravují a absolvují řadu technických i pódiových zkoušek, rozhovorů a dalších setkání. Novináři z celého světa, sledující zkoušky na druhé semifinále, zařadili vystoupení České republiky na čtvrtou příčku z šestnácti zemí, které ten den viděli. Potvrzují tak všeobecně velmi kladné přijetí našich soutěžících mezi novináři, organizátory a ostatními účastníky.

Foto: Česká televize


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353