Marie Rottrové porušila slovo a vyráží na Mimořádné vánoční koncerty

Po dvou letech od odlášení konce kariéry a občasného vystupování, to Marie Rottrová nevydržela a rozhodla se porušit své slovo, že už koncertovat nebude. Na základě spolupráce s Nadací Agrofert, zazpívá na šesti Mimořádných vánočních koncertech. Doprovodí ji orchestr Septet Plus, dětský sbor Coro Picollo a speciální hosté.


V roce 2011 ukončila Marie Rottrová podzimním turné svou hudební kariéru. Naposledy ji mohli její fanoušci slyšet při podzimním turné, které zahájila 19. října 2011 v Žilině a končila 8. prosince 2011 v pražské Tesla Aréně. „Důvod ukončení kariéry je jasný, moje listopadová sedmdesátka. A když už k nějakému datu ukončit koncertní činnost, tak teď, když je nejvyšší čas,“ vysvětlila před dvěma lety Rottrová s tím, že nevyloučila, že by v budoucnosti mohla vystoupit jako host na koncertech některých svých kolegů nebo na některé z charitativních akcí.
Po mnoha výzvách svých fanoušků a také na základě spolupráce s Nadací Agrofert Holding se Marie Rottrová rozhodla opět veřejně vystoupit na Mimořádných Vánočních koncertech 2013. Účelem spolupráce s nadací je veřejně upozornit na důležitou tématiku starších, zdravotně a sociálně slabých spoluobčanů žijících v domovech pro seniory, věnovat jim část výtěžku z koncertů a zároveň podpořit Nadaci Agrofert Holding v tomto projektu.

Mimořádné vánoční koncerty Marie Rottrové
2. 12. – Praha, Lucerna – 20:00
3. 12. – Brno, BVV pavilon P – 19:00
5. 12. – Ostrava, ČEZ Arena – 19:00
11. 12. – Bratislava, Hant Arena – 19:00
16. 12. – Olomouc, Hala UP – 19:00
17. 12. – České Budějovice, Hala Stromovka – 19:00

Projektu Nadace Agrofert Holding na podporu starších, zdravotně a sociálně slabých spoluobčanů žijících v domovech pro seniory se bude Marie Rottrová věnovat i v příštím roce.

Marie Rottrová (13. 11. 1941, Ostrava)
Marie Rottrová, která se narodila v Ostravě do hudební rodiny, byla hudebními kritiky vždy oceňována jako zpěvačka s nezaměnitelným hlasovým zabarvením, dokonalým frázováním a citem pro repertoár. Poprvé na sebe upozornila v ostravské hudební soutěži Hledáme nové talenty. Svou hudební kariéru začínala v šedesátých letech v ostravských kapelách Samuel, Majestic a Flamingo (později Plameňáci), se kterou vydala v roce 1970 první desku. Po úspěchu tohoto alba začala spolupracovat se všemi velkými orchestry a renomovanými autory.
Za svou kariéru získala mnoho ocenění a vstoupila do Síně slávy Akademie české populární hudby. Marie Rottrová, které se přezdívá Lady soul a právem patří po mnoho let mezi naše nejhranější interprety, vydala celkem 42 alb. V roce 2011 měla své poslední koncertní turné. Při té příležitosti vydala výběr s názvem Zlatá kolekce 1968/2010 a na třech CD najdete skladby od ostravských začátků populární interpretky až po současnost.
V letošním listopadu jí vychází album s názvem Čas motýlů, výběr písní s texty Jarka Nohavici (Supraphon). O životě uměleckém i soukromém Lady Soul si můžete přečíst v knize neautorizované knize jednoduše nazvané Marie Rottrová.

Nadace Agrofert Holding
Nadace Agrofert Holding vznikla na konci roku 2011 a sdružila tak na jedno místo, do jedné instituce a do jedné dlouhodobé strategie dosavadní charitativní činnosti celé skupiny. Jednotlivé společnosti pak poukázaly na účet nadace finanční dary v souhrnné výši téměř sto milionů korun.
Zatímco v prvním roce své činnosti nadace podpořila vice jak 10 miliony Kč projekty z celého spektra aktivit, od roku 2013 se soustředí na podporu projektů, jejichž cílem je rozvoj jedné z následujících oblastí:
podpora dětí a mládeže
podpora znevýhodněných a hendikepovaných spoluobčanů
podpora zdraví a péče o něj
podpora rozvoje regionů

Společnosti skupiny Agrofert i samotná mateřská společnost Agrofert, a.s. jsou dnes považovány v jednotlivých regionech České republiky za významné donátory. Jen v roce 2012 skupina Agrofert přispěla charitativním organizacím, zájmovým či sportovním klubům, ale i jednotlivcům v České republice, na Slovensku a v Německu částkou převyšující 10 milionů korun.
Protože je pro nás charita čím dál tím více zásadním tématem, byla dne 5. prosince 2011 založena vlastní nadace – Nadace Agrofert Holding.

Další informace naleznete na: www.nadace-agrofert.cz

Foto: Supraphon, Nakladatelství XYZ