Marie Rottrová slaví 70 vydáním všech svých alb!

První dáma českého soulu Marie Rottrová se rozhodla po plánovaném podzimním turné ukončit koncertní činnost. Poslední turné zahájí 19. října ve slovenské Žilině a zakončí 8. prosince v pražské Tesla Aréně. Hity Lásko voníš deštěm, Řeka lásky nebo Markétka tak zazní z pódií z jejích úst možná naposledy.


„Důvod je jasný, moje listopadová sedmdesátka. A když už k nějakému datu ukončit koncertní činnost, tak teď, když je nejvyšší čas,“ řekla sama Marie Rottrová. Populární zpěvačka nevyloučila, že by v budoucnosti mohla vystoupit na nějaké charitativní akci nebo jako host, ale končí se svou koncertní činností. Marie Rottrová, která za svou kariéru nazpívala přes šest stovek písniček, byla loni uvedena Akademií populární hudby do Síně slávy.
Pro obrovský úspěch koncertní šňůry Vše nejlepší tour 2011 se organizátoři rozhodli přidat další koncert – v pražské Tesla Aréně. A vstupenky na druhý pražský koncert, který se bude konat 7. prosince, jsou v prodeji v síti Ticketart. Další zajímavou zprávou je zjištění, že na koncerty v Ostravě, Brně, Zlíně, Plzni a 8. prosince v Praze zbývají v prodeji již poslední vstupenky.


V říjnu u příležitosti 70. narozenin Marie Rottrové vyjde u Supraphonu velká kolekce se všemi jejími alby azvaná Marie Rottrová – Co mám, to dám s podtitulem Zlatá albová kolekce a bude obsahovat 17 CD a 1 DVD. K podzimním významně kulatým narozeninám zpěvačky tak vznikl komplet všech jejích řadových alb, vydaných v letech 1970 až 2009, doplněný o duetová setkání se slavnými pěveckými i hereckými partnery, anglickou verzí soulového repertoáru, její osobité vyprávění pohádek Františka Nepila a výběr nejslavnějších obrazových zpracování jejích písniček na DVD.
Na knihkupeckých pultech je stále k námí i výpravná neautorizovaná biografie Marie Rottrová – Život plný not, která mapovali umělecký i životní příběh naší ostravské Lady Soul. Populární zpěvačka Marie Rottrová je významnou představitelkou československé hudební scény středního proudu. Vždy se snažila, aby za ni hovořily především její písničky a ne skandály na titulních stranách bulvárních periodik. Život se s ní přitom příliš nemazlil. Katolička s velmi starým otcem se za hluboké totality a bez výrazného vzdělání dokázala prosadit díky své cílevědomosti, pracovitosti a neochotě ke kvalitativním kompromisům. Zpěv a práce, která za ní zůstává, je hodna obdivu, přesto ale neměla vždy na růžích ustláno, a to zejména v osobním životě. S oběma manžely se rozvedla; ten první, který pro ni i po rozvodu skládal písně, jí potom umřel a své dvě děti viděla vyrůstat jen ve chvílích, kdy na ně měla zrovna čas. Velmi brzy zemřela i její osudová láska a mnoho let žila sama. Přesto všechno se nehroutila a hystericky nekřičela do světa svůj životní osud. Kniha Život plný not je prvním uceleným pohledem na práci i život Marie Rottrové a mapuje nejen její úspěšnou pěveckou kariéru, ale nahlíží i do jejího soukromí. Kniha rovněž přináší mnoho dosud nepublikovaných fotografií, výsledky Zlatého a Českého slavíka a také spoustu informací z československé pop music od konce 60. let minulého století až po současnost a je takovou její malou encyklopedií.

Marie Rottrová – Vše nejlepší tour 2011

19. 10. – Žilina /SK/, DOXXbet Arena – Zimný štadion
20. 10. – České Budějovice, Budvar Aréna
26. 10. – Liberec, Tipsport Aréna
27. 10. – Pardubice, ČEZ Aréna
2. 11. – Brno, Kajot Aréna – Hala Rondo
3. 11. – Bratislava /SK/, Hant Aréna na Pasienkoch
9. 11. – Hradec Králové, Zimní stadion HK
10. 11. – Ústí nad Labem, Zimní stadion ÚNL
16. 11. – Košice /SK/, Cassosport Aréna
17. 11. – Brezno /SK/, Arena Brezno – Zimný štadion L. Horského
23. 11. – Ostrava, ČEZ Aréna
24. 11. – Zlín, Sportovní hala Euronics (Novesta)
30. 11. – Karlovy Vary, KV Aréna
1. 12. – Plzeň, Městská sportovní hala (hala Lokomotivy)
7. 12. – Praha, Tesla Aréna
8. 12. – Praha, Tesla Aréna

Foto: Supraphon, Nakladatelství XYZ