Marcela Laiferová zazářila na zámku

Na nádvoří zámku Zahrádky, který se nachází u České Lípy, se odehrál jubilejní dvacátý ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami, jehož výtěžek je použit na obnovu této vyhořelé památky. A Marcela Laiferová na zámku doslova zazářila.

DSC_3771

Na koncert během odpoledních zvukových zkoušek postupně dorazili David Deyl se svoji managerkou, slovenská legenda Marcela Laiferová, která to pojmula částečně jako dovolenou, neboť zde byla už nějaký den a navštěvovala přátele a po koncertu ještě další den odjela k Martinovi Francemu na chalupu na Kokořínsko. Vitální Laiferová při poslední písničce slezla z podia k divákům a tančila spolu s nimi. Přijela též Ilona Csáková, která si odskočila z Jeseníků, kde tráví dovolenou s rodinou. To rockerka Sabina Křováková málem koncert nestihla, protože měla defekt s autem, ale vše nakonec dopadlo dobře a koncert absolvovala.

38481926_2004425819575926_3614749694422417408_o

Dorazil i Petr Vondráček, který přijel z akce, kde také zpíval, na zámku Zahrádky odzpíval dva songy a jel zpívat ještě na další koncert. Zuzana Nová mimo zpívání s kapelou The RockSet zazpívala i v hlavním programu a zde si střihla duet Mosty se zpěvákem a producentem koncertu Martinem France. Ten se zároveň pochlubil, že je čerstvým strejdou a ukázal teprve dvouměsíčního synovce Jakuba. Až během koncertu dorazil i Josef Laufer, který zazpíval hned několik songů a jako poslední dal nesmrtelný hit Sbohem, lásko, já jedu dál, kdy ho přišli na podium podpořit i jeho kolegové.

DSC_3312

Jelikož v letošním roce je stoleté výročí české státnosti, někteří z interpretů to vzali poctivě a hrdě si vylepili na obličej samolepku české vlajky. Na podiu předal France starostovi obce Zahrádky Ladislavu Chvojkovi šek v hodnotě necelých 54.000,- Kč a poté se návštěvníci koncertu přesunuli na zámeckou zahradu, kde se odehrál koncert kapel. A už teď je jasné, že se diváci mohou těšit na 21. ročník tohoto koncertu, který se uskuteční v sobotu 3. srpna 2019.

Foto: Martin Production