Manželka režiséra Menzela: Jirka cvičil, tak má teď z čeho čerpat

Už dnes večer usedne na červenou pohovku v televizní Shoe Jana Krause manželka režiséra Jiřího Menzela Olga. Světově proslulý režisér se nyní zotavuje po prodělané závažné nemoci způsobené meningokokovou infekcí. Dokonce byl po operaci hlavy nějakou dobu udržován v umělém spánku.

_AKF_0136

 

„Mně se sem nechtělo, já jsem tady spíš místo něj,“ přiznává, nicméně dodává, že se jejímu muži vede již podstatně lépe. Nemalý podíl na tom má bezpochyby i to, že se paní Olga odjakživa zasazovala o jeho správnou životosprávu. „Jirka cvičil, a když se člověk dostane do složité situace a zároveň je v nějakém fyzicky přijatelném stavu, má pak z čeho čerpat, což mu určitě velice pomohlo.“ To, že přežil, přesto považuje za malý zázrak. Důvodem k radosti je ovšem i to, že koncem února oslavil osmdesáté narozeniny, navíc získal prestižní cenu z německého filmového festivalu Berlinale a za zmínku stojí i fakt, že do kin právě přichází nový český film s názvem Tlumočník, v němž Jiří Menzel ztvárnil jednu z hlavních rolí. A právě k nedávným narozeninám se rozhodne Jan Kraus panu režisérovi popřát v přímém přenosu spolu s Michalem Hrůzou, zatímco Olga Menzelová se ujme blahopřání moderátorovu bratrovi, spisovateli Ivanu Krausovi, který rovněž nedávno oslavil narozeniny.

_AKF_0150

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvák Michal Hrůza, manželka režiséra Jiřího Menzela Olga a chovatelka ježků Eva Němčanská. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte dnes ve středu 14. března ve 21.35 hodin na Primě.

_AKF_0159

Foto: TV Prima