Lukáš Hejlík: Budu opět takový nevázaný sympatický floutek a flink

Ordinace v růžové zahradě 2 jede dál vstupuje do 8. sezony a možná právě proto, že zpříjemňuje divákům úterní a čtvrteční večery už řadu let, stále patří k nejsledovanějším pořadům televize Nova. A i v nové sezoně se mají diváci na co těšit. Scenáristé připravili napínavé příběhy a zápletky plné emocí a zvratů, které ovlivní životy hlavních hrdinů. Navíc se i v seriálu objeví několik nových postav. Tou hlavní bude MUDr. Jáchym Kalina v podání Lukáše Hejlíka. Třicetiletý chirurg a plastický chirurg Jáchym Kalina má za sebou působení ve fakultních nemocnicích v Praze. Ze svého dosavadního působiště odešel po konfliktu s nadřízeným. Jáchym je hezký, sexy muž, který to o sobě moc dobře ví. Preferuje krátkodobé nezávazné známosti, protože se opravdového vztahu bojí. Umí si rychle získat přátele i nepřátele. Ženy ho obecně mají rády a odpouštějí mu jeho nedostatky. Jáchym má smysl pro humor, osobní kouzlo a jeho »slabinou« je čtrnáctiletá sestra Linda, o kterou se s láskou stará. O své rodině Jáchym nemluví a střeží si své soukromí. Nechce, aby o něm někdo věděl, jak je obětavý a úžasný.

 

Lukáši, co byste o sobě divákům Ordinace v růžové zahradě 2 řekl?
Nevím, jestli mě uvidí tak, jak mě neznají. Naopak. Budu opět takový nevázaný sympatický floutek a flink. Šikovný doktor, který bloumá mezi sesterskými a doktorskými srdci.

Proč jste roli v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 přijal a váhal jste dlouho?
Váhal jsem docela dlouho, právě protože jsem chtěl být viděn v jiné roli. Na druhou stranu takhle zase vím, jak na to. A nebudu se přece vzpírat typu, který mi asi (nebo zcela jistě?) sedí.

Jak se ztotožňujete s postavou Jáchyma? Jaký podle vás?
Zcela bezzávazkový týpek, chytrý, šikovný, sympatický kluk, kterému projde malá rošťárna, ale dost možná i velký průšvih.

Hrál jste někdy v minulosti lékaře?
Ano, hrál. Ale nikdy s takovou důsledností a v tak velké míře.

Jak vám jde nácvik lékařských praktik (operace, šití, terminologie apod.)?
Textově se mi ta slova okolo operací pletou, ale protože se živím literaturou, převádím je okamžitě do svého života. Tedy když na sále koalguju (pálím) cévy, hned to používám v praxi (koalguju mosty minulosti).

Lákala by vás medicína?
Ne. Ale jsem rád, že si to vyzkouším v Ordinaci. Nicméně je to obdivuhodné povolání. Vlastně si na tom operačním sále uvědomuji, jak daleko je tahle disciplína.

Jáchym je postava, které hrajete poměrně často – ženami obdivovaný, který se nerad váže. Jiné role vás nelákají?
Hrál jsem jiné postavy – homosexuálního učitele nebo vojáka, který řeší své trauma u terapeuta. Teď se vracím k typu, který u mě diváci znají především. Trochu mě to mrzí, ale věřím, že je v tom nezklamu.

Foto: TV Nova


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353