Lucie Bílá už má Vánoce!

Úspěšný vánoční koncept Lucie Bílé se dočkal koncertního záznamu! Studiové nahrávky Bílé Vánoce Lucie Bílé se v pravém slova smyslu staly v roce 2010 prodejním bestsellerem, její od té doby každoročně vyprodané předvánoční turné je předvánoční jistotou.


„Pokaždé si o vánočním turné říkám jaká je škoda, že právě vánoční repertoár nemůžu zpívat celý rok… Je to radost a pohlazení i pro mne… Státní opera byla třešničkou na dortě a myslím, že lidé z ní po koncertě odcházeli šťasnější a veselejší. A to byl a vždy bude můj záměr,“ říká Lucie Bílá ke kompletu CD&DVD.


Zvukový záznam ze dvou koncertů v pražské Státní opeře repertoárem překračuje původní cédéčko. Posluchači zde najdou navíc například nádherný šanson Boubel (Jewel Kilcher / Pavel Vrba), či celosvětový hit Vicky Leandros Amour est bleu s českým textem Gabriely Osvaldové a další vánoční songy. O bohatost aranží se postarali – mimo tradiční kapely Petra Maláska – také muzikanti z Pražského studiového symfonického orchestru pod dirigentském vedením Miriam Němcové, šestičlený Bílý sbor a Český chlapecký sbor Boni Pueri z Hradce Králové. Ti všichni podpořili vynikající zpívání Lucie Bílé, zahrnující repertoár od klasických témat přes světové vánoční standardy až po tradiční Rolničky.


DVD část této kolekce obsahuje televizní sestřih z týchž vystoupení z prosince roku 2011. Na rozdíl od záznamu zvuku na CD je obohacený o dokonalý vizuální vjem v nádherném prostředí historické stavby Státní opery Praha. Režii televizního záznamu, snímaného šesti kameramany, se ujal Viktor Polesný. Lucie Bílá vystoupila v kostýmu speciálně pro tento typ koncertu od návrhářky Liběny Rochové.
Bonusem tohoto koncertního záznamu je krátký dokument ze zákulisí, zachycující mimořádnou atmosféru této akce se vzácnými hosty. Zkrátka Lucie Bílá v dokonalém vánočním projektu, tentokrát živě na CD & DVD!

Bílé Vánoce Lucie Bílé 2013
26. 11. – Znojmo
27. 11. – Prešov
28. 11. – Trebišov
29. 11. – Piešťany
02. 12. – Kroměříž
09. 12. – Jablonec
10. 12. – Karlovy Vary
13. 12. – Praha
14. 12. – Štrbské Pleso
15. 12. – Liptovský Mikuláš
16. 12. – Sereď
17. 12. – Olomouc
18. 12. – Havlíčkův Brod
19. 12. – Bratislava
20. 12. – Žarošice
21. 12. – Brezno
23. 12. – Litoměřice

Foto: Supraphon