Lucie Bílá natočila nové album za pouhý jeden den!

Lucie Bílá během jednoho dne a bez jediného střihu natočila celé album! V pátek 21. února vyjde studiové album Lucie Bílé nazvané Recitál, které přinese kolekci šestnácti emotivních písní, kde se její jedinečný hlas snoubí s virtuozitou klavíristy Petra Maláska…


„Není nikdo, s kým se cítím na jevišti tak opravdově jako s klavíristou Petrem Maláskem… Od prvního do posledního tónu jsme jedna bytost, jedna umělecká duše a jen s ním můžu lidem říci, co cítím, co mě trápí, co mě dělá šťastnou. Už proto naše společné koncerty zbožňuji. Dlouho jsem hledala vhodný čas pro naše společné CD Recitál a ten právě nastal… Nejen, že dozrál výběr repertoáru, který je léty ověřený u našich diváků, ale navíc Péťa letos slaví krásné kulaté narozeniny. A jako správní muzikanti chceme slavit hudbou… A já ještě dodám, že naše společné dítě jménem Recitál je pro mne jeden z nejemotivnějších, neupřímnějších a nejkrásnějších projektů, jaké jsem kdy lidem připravila…“ dodává ke své novince Lucie Bílá.


České, zámořské, anglické i francouzské melodie dostaly jednotící formu. Písně zpěvaččinu srdci velmi blízké získaly až šansonově důvěrnou interpretaci. Nadčasové songy jako například: Jsi můj pán, Láska hory přenáší, Most přes minulost, On byl tak nádherný, Boubel, Most přes rozbouřené vody, Summertime, Dobrodružství s bohem Panem či Vzpomínky nebo Lásko, máš modrý stín, tvoří v komorním podání vyvážený celek. Jako speciální bonus k hodinovému základnímu obsahu byla přidána podobně intenzivní baladická píseň Petra Maláska s textem Pavla Vrby Modi, doprovázená zajímavým animovaným klipem.


Křehkou krásu zvolených písniček podtrhují i nevšední černobílé fotografie Anny Kovačič, která Lucii Bílou nafotila právě s myšlenkou na toto CD, jež v její diskografii zaujme speciální místo v kategorii nadčasových nahrávek.
Skvělá kvalita záznamu a jasný pocit koncertního souznění hlasu, slov a nástroje, takové je vyznění nového alba Lucie Bílé. Album v pátek 21. února 2014 na značce Supraphon pod příznačným názvem Recitál.

Lucie Bílá – Recitál
1. Láska hory přenáší
2. Dobrodružství s bohem Panem (Greensleeves)
3. On byl tak nádherný (He Was Beautiful)
4. Boubel (Fat Boy)
5. Tma (Lamentation)
6. Vzpomínky (Memory)
7. Píseň samotářky (Air de la misere)
8. Most přes minulost
9. VíÁjPí
10. Most přes rozbouřené vody (Bridge Over Troubled Water)
11. Lásko, máš modrý stín (Amour est bleu / Love Is Blue)
12. Hvězdy jako hvězdy (Dream A Little Dream Of Me)
13. Summertime
14. Desatero (Hallelujah)
15. Jsi můj pán
16. Bonus – Modi

Lucie Bílá – zpěv
Petr Malásek – klávesové nástroje
Stanislav Jelínek – kytary
Martin Lehký – basa
Pavel »Bady« Zbořil – bicí nástroje (+ perkuse)
František Kop – saxofony
Pavel Běloušek – violoncello (sólo)
Zuzana Kožinová – housle
Veronika Panochová – housle
Zdeněk Zindel – viola

Foto: Supraphon