Ljuba Krbová: Nejradši mám dárky od dětí

Herečka Ljuba Krbová alias Anička Lišková ze seriálu Ulice bude Vánoce trávit se svojí rodinou a početným příbuzenstvem. Nejvíce se těší na procházky a volné chvíle strávené s rodinou a přáteli. Nový rok by ráda oslavila v Barmě, kam se chystá se svými kamarády fotografy.

Jak obvykle trávíte Vánoce?
Se svými nejbližšími. Vzhledem k tomu, že jsem nejstarší z pěti dětí, je těch nejbližších poměrně dost. Je k tomu potřeba připočíst i rodinné příslušníky mých sourozenců a proměnlivý počet dětí různých věkových kategorií a psů.

Máte nějaké speciální vánoční zvyky nebo dodržujete nějaké tradice?
Asi ty běžné jako každý. Stromeček, salát, dárky… A pak se rodina dělí na dva tábory. Na ty, kteří vášnivě rádi zpívají vánoční koledy, a ty druhé, kterým se neustálým omíláním v nákupních centrech koledy celého světa znechutily.

Jak vypadá vaše štědrovečerní večeře?
Klasika, salát a ryba. Na co si potrpím, je prostírání. Snažím se každý rok vykouzlit nějakou jinou sváteční tabuli.

Co máte na vánočních svátcích nejraději?
Setkávání, procházky a volno, pokud nemusím hrát v divadle. Mimochodem diváci o svátcích 25. a 26. prosince jsou kategorie sama o sobě. Většinou dorazí s plnými žaludky a musíte se hooooodně snažit, aby vám neusnuli.

Prozradíte, co pro své blízké kupujete na Vánoce?
Už několik let se snažím všechny dospělé v naší rodině přesvědčit, že má smysl kupovat dárky jenom dětem. Tím by se omezil předvánoční stres. Bohužel nejvíce se tomuto opatření brání moje maminka. Takže to obvykle končívá nějakým kompromisem.

Jaký nejkrásnější nebo nejkurióznější dárek jste dostala?
Mám nejradši ty dětské, vyrobené. Ta investice snahy, času a touhy udělat radost mě vždycky dostane.

Kde a jak oslavíte příchod nového roku?
Když to dopadne dobře, tak v Baganu v Barmě s kamarády fotografy.

Dáváte si předsevzetí?
Občas ano, ale nebývá to na Silvestra, ani na Nový rok.

Jaké je pro vás natáčení Vánoc v Ulici?
Je to vždycky tak trochu překvapení. Začínáme točit Vánoce už někdy v říjnu, všichni kolem jsou ještě v klidu, užívají si babího léta a my už s celým štábem řešíme připálené perníčky a ozdoby na stromeček. Scenáristé jsou na tom ještě mnohem hůř, tipuju, že jim to začíná už někdy v červenci.

Jaký vánoční dárek by podle vás udělal největší radost vašim seriálovým dětem?
To vím, ale kdybych to sem napsala, tak mě jejich rodiče proklejí. On by ten dáreček měl čtyři nohy, roztomilý čumáček a občas by štěknul… Víc už neprozradím.

Prozradíte, jaké budou Vánoce u Liškových?
Letos poklidné a harmonické, ale co už vám dnes můžu prozradit, bude to klid před bouří.

Foto: TV Nova