Leoš Mareš a Ondřej Brzobohatý vystoupí na koncertu Adama Plachetky

Operní pěvec Adam Plachetka, který momentálně účinkuje v newyorské Metropolitní opeře, oznamuje další hosty na koncertu Bez mantinelů. K řadě již oznámených hostů přibyla další dvě jména – Leoš Mareš a Ondřej Gregor Brzobohatý. Mimořádná hudební událost se v O2 areně uskuteční 16. ledna 2020 od 20 hodin.

Adam Plachetka je první český operní pěvec, který se rozhodl uspořádat koncert v největší multifunkční hale v Česku. Pražská O2 arena opakovaně hostila zahraniční operní hvězdy, jako je Andrea Bocelli nebo José Carreras. Česká operní osobnost zde bude mít svůj velký koncert úplně poprvé. Krom klasické hudby návštěvníci uslyší také jazz, pop či muzikálové melodie. Mezi odtajněnými hosty je Jan Smigmator, Kateřina Kněžíková, Dagmar Pecková i Eva Pilarová.

U zrodu myšlenky stál Leoš Mareš

Leoš Mareš si pozval Adama Plachetku na svůj loňský koncert v O2 areně. Tam slavil obrovský úspěch během minutového vystoupení. Plachetkovo podání Nessun Dorma patřilo k vrcholům večera. A tehdy se zrodila myšlenka na první vlastní koncert. „Bez Leoše by celý tenhle projekt nevznikl, takže jsem se pochopitelně snažil, aby se ho mohl zúčastnit i osobně. Jsem rád, že se nám daří občas se vzájemně na akcích navštěvovat. Lepšího moderátora pro tuhle příležitost si neumím představit,“ řekl Adam Plachetka.

Zazní nová skladba Brzobohatého

I když pracovně se spolu ještě nepotkali, Adam Plachetka si s Ondřejem Gregorem Brzobohatým kápli do noty a hned z toho vznikla nová skladba, kterou skladatel, muzikant a herec v jedné osobě složil přímo pro tuto příležitost. „S Ondrou jsem se setkal jen díky koncertu v O2 areně, ale padli jsme si do noty a moc se těším, že publiku představíme novou písničku, která je koncertu Bez mantinelů nejen jak šitá na tělo, ale doopravdy šitá na tělo,“ uvedl Adam Plachetka.

Adam je jednou z nejvýraznějších osobností nejen na naší operní scéně, takže i proto mě pozvání na jeho koncert víc než těší. Abych pravdu řekl, rozumíme si hodně lidsky, a to hlavně co se týče smyslu pro humor. A právě v tomhle duchu bude znít naše zbrusu nová píseň, kterou jsem pro tuto příležitost napsal. Ale mrzí mě, že je Adam tolik zaneprázdněn, jinak by byl i on hostem na mém velkém koncertě Brzobohatý&Friends se symfoňákem v prosinci v Praze,“ řekl Ondřej Gregor Brzobohatý.

Nyní účinkuje Adam Plachetka v Chicagu v roli Figara v Lazebníku sevillském a čeká ho role Hraběte Almaviva ve Figarově svatbě v newyorské Metropolitní opeře.

O koncertě:

Adam Plachetka je u nás i ve světě spjatý s klasickou hudbou, pro svůj koncert ale udělá výjimku, a návštěvníci se tak mohou těšit vedle operních árií také na muzikály, jazz nebo pop. Krom sólových partů připravuje i řadu duetů, k nimž přizval přátele a umělecké kolegy nejen z oblasti klasické hudby. O vizuální koncepci a režii se postará uznávaný český režisér a audiovizuální tvůrce Michal Caban. Hudební nastudování má na starosti dirigent a skladatel Jan Kučera a hudební doprovod multižánrové uskupení Epoque Orchestra. Jazzové žánry na koncertě reprezentuje swingový zpěvák Jan Smigmator a vokální skupina Skety. Dalším z odtajněných hudebních hostů, kteří si s ním zazpívají na jednom pódiu, je Eva Pilarová. S Adamem Plachetkou vystoupí také manželka Kateřina Kněžíková a česká operní pěvkyně Dagmar Pecková. Koncert se koná 16. ledna 2020 v O2 areně a vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketportal.

Foto: Bestsport


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353