Lenka Vlasáková: Uvědomila jsem si, že se mám pořád co učit

Sympatická herečka Lenka Vlasáková září jako Táňa Fialová každé pondělí večer na ČT1 v rodinném seriálu o radostech i strastech v každém věku Život je ples. V šestnácti dílech vypráví o vztazích mezi lidmi, o lásce, rodině, dialogu mezi generacemi a o stárnutí, které čeká každého z nás.

Lenko, co byste prozradila o postavě Táni, kterou v seriálu Život je ples hrajete?
Má třináctiletého syna a jako matka živitelka a neúspěšná herečka začne pracovat v domově pro seniory. Je velmi citlivá, ale zároveň hrdá na to, jak to všechno sama zvládá. Nenechá si pomoci, ani poradit.

V čem jste si podobné?
Asi právě v té samostatnosti a potřebě dělat věci po svém. Ale Táňa je, myslím, mírnější než já.

Který okamžik z natáčení byl pro vás nejsilnější?
První setkání s »obyvateli« našeho domova. Seděla jsem na jevišti a všichni se na mě koukali. A já jsem před sebou viděla všechny ty role, ze kterých je znám a cítila obrovskou úctu k nim i k jejich práci. Nezapomenutelný byl i moment, kdy jsme točili s Izabelou Švarcovou, kterou hraje Jana Štěpánková a ona mi vyprávěla svůj životní příběh. To byla velká síla.

Co nového jste se o sobě díky tomuto seriálu dozvěděla?
Uvědomila jsem si, že se mám pořád co učit. A že v tomto případě bylo od koho! Taky že mám úžasnou maminku, která to všechno se mnou sdílí a že i díky ní můžu v klidu pracovat.

Troufla byste si na práci ošetřovatelky i ve skutečném životě?
To vím určitě – netroufla.

Prozradíte mi, kolik je doyenovi vaší rodiny a jak spolu vycházíte?
Dědečkovi mého muže je 88 let. Velmi noblesní pán, se kterým výborně vycházíme.

Život je ples
O radostech i strastech v každém věku. V novém komediálně laděném seriálu České televize uvidíme plejádu známých herců: L. Vlasákovou, D. Kolářovou, K. Fialovou, P. Lněničku, V. Cibulkovou, J. Štěpánkovou, A. Vránovou. J. Krampola, S. Zindulku, O. Vlacha, I. Bareše, B. Kohoutovou, A. Mišíka a další. Scénář I. Obermannová. Kamera P. Koblovský. Režie P. Slavík
Na ČT1 každé pondělí od 20 hodin

Foto: Česká televize