Lenka Filipová: Na Eurovizi místo mě zpívala Céline Dion!

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show zpěvačku Lenku Filipovou. „My se známe z filmu Třicet panen a Pythagoras,“ připomněl jí společnou minulost Jan Kraus. „Tam v pauzách u mne sedával pan Brodský a vzpomínal. Bylo to moc hezký,“ vybavilo se Lence Filipové.


„Pak jsem četl, že jsi vydala desku ve Francii,“ pokračoval. „To jsem tehdy měla velké štěstí,“ zavzpomínala Lenka Filipová. „Ty hraješ klasickou hudbu a k tomu ještě zpíváš na koncertech. Neplete se ti to?“ zajímal se Kraus. „Já jsem si dvojkolejnost vždycky pěstovala,“ reagovala Lenka Filipová. „A je klasika těžší?“ ptal se dál Jan Kraus. „Je to nepříjemný, když sáhnu při klasice vedle,“ přiznala Lenka Filipová. „Posluchači tě hodně hlídají. Někdo udělá tón tupej nebo kulatej…“ „A tupej tón je blbej?“ divil se Jan Kraus. „Mně říkají, že mám kulatej.“ „Nejtěžší je Bach, tam když se ztratím, tak začnu zpívat,“ rozesmála se Lenka Filipová. „A co máš v hlavě, když se zapomeneš?“ vyzvídal moderátor. „Celá se zpotím.“


„Tvůj největší hit?“ změnil Jan Kraus téma. „Asi Zamilovaná. Tu jsem dostala dárkem od kamaráda Francise Cabrela,“ zamyslela se Lenka. „Krásně ji v češtině otextoval Zdeněk Rytíř.“ „A jsi náročná na texty? Třeba si řekneš, o čem to má být?“ „Dlouho si všichni mysleli, že si texty píšu sama nebo že je to žena textařka. A on to píše Zdeněk Rytíř,“ vysvětlila Lenka Filipová. „Švýcaři chtěli, abych na soutěži Eurovize reprezentovala Švýcarsko. To bylo ještě těsně před pádem komunismu,“ vyprávěla Lenka zajímavou historku. „Komunismus odešel pomalu a líně. Ocas tady ještě má,“ reagoval Jan Kraus. „Nakonec to nedopadlo a místo mě to zpívala Céline Dion. A tím začala její kariéra,“ pokračovala Lenka. „Před lety jsem jí dělala předskokanku, setkaly jsme se a já jí to vyprávěla.“


„Český bulvár si stěžuje, že už dvacet let tajíš partnera. Na Slovensku jsem ho našel za dvacet a na googlu dokonce za sedm minut,“ pobavil diváky Jan Kraus. „To není záměr ho tajit. Jsme spolu už dvacet let,“ reagovala Lenka Filipová. „A kolik máš vlastně kytar?“ zeptal se moderátor. „Sedm,“ přiznala Lenka Filipová. „A to si ji bereš podle počasí?“ podivil se moderátor. „Podle toho, co hraješ. Každá je trochu jiná,“ uzavřela povídání Lenka Filipová.

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání: jeden z nejúspěšnějších českých podnikatelů Radim Jančura, zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová a cvičitelka Zuzana Daušová a kobylka Katrijn, první vodicí koník pro nevidomé. Proč se Radim Jančura nebojí? Kde mohla být Lenka Filipová? Viděli jste koně v metru? Premiéru dalšího dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 18. května ve 22.05 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima