Květiny pro Carrerase v Brně stály přes sto tisíc a nesmí vonět!

Třicet minut před příletem José Carrerase dorazí na letiště osobní bodyguardi legendárního tenora, nachystají VIP salónek a připraví limuzínu, která umělce vyzvedne u privátního tryskáče. I cestu na hotel či pohyb po Brně budou bedlivě střežit další vozy. Taková opatření budou provázejí příjezd celosvětové hvězdy, která v jihomoravské metropoli nakonec stráví čtyři dny.

03 Carreras
V sobotu 6. května od 20 hodin vystoupí v DRFG Aréně a nebude to jen tak obyčejný koncert. Brnu totiž Carreras zazpívá vůbec poprvé a zároveň naposledy. Legendární tenor, kterého proslavily procítěné interpretace zejména Verdiho a Pucciniho děl, ale především mnohaleté působení v hvězdném triu Los Tres Tenores (Tři tenoři) spolu s Plácidem Domingem a Lucianem Pavarottim, se totiž nachází na svém posledním rozlučkové turné nazvaném Final world tour. Poslední vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketpro.
Během rozlučky fenomenálního operního pěvce, který rozdával radost svému publiku více než půl století, jej doprovodí The Bohemian Symphony Orchestra Prague pod taktovkou maestra Davida Gimeneze. Jako host vystoupí výtečná Celine Byrne.
A jaké to bylo pro mistra rozhodnout se pro závěrečné turné? „Loni v prosinci jsem oslavil sedmdesátku, a to znamená, že můj čas coby tenora už je omezený. Proto jsem velmi šťastný, že mohu ještě jednou vyjet na turné. Až spadne poslední opona, bude to pro mě samozřejmě významný moment, protože zpívání je můj život. Na druhou stranu jsem vděčný za všechny nezapomenutelné momenty své kariéry. To je velký dar,“ nechává se slyšet Carreras, který oslavil v roce 2014 návrat na operní scénu titulní rolí v nové opeře El Juez (Soudce). I jedna árie ze Soudce by měla v Brně zaznít.
„Brněnskému publiku nabídnu program složený z melodií a motivů z opery, operety a muzikálu. Doufám, že zdejší posluchače skladby nadchnou, protože jejich melodie jsou překrásné. Vášeň a emoce, pocity z hloubi mého srdce a duše, jsou právě to, co se v těchto skladbách snažím vyjádřit prostřednictvím svého hlasu. Navíc je skvělé, že mohu zazpívat poprvé a naposledy v tomto báječném městě,“ dodává.
Podle pořadatele koncertu Dalina Vajčnera z II&ME bude celá crew i mistr Carreras v Brně bydlet čtyři dny v jediném zdejším pětihvězdičkovém hotelu. „Co se týká speciálních požadavků, tak těch je celá řada. A to hlavně s ohledem na vysoký věk umělce. Pouze květiny, které požaduje téměř všude, kde se bude vyskytovat, nás stály přes sto tisíc korun. Květiny nesmí vonět,“ popisuje Vajčner a dodává, že program slavného tenora je velmi utajený. „Možná můžeme prozradit, že se chystá navštívit a podpořit jedno nemocniční prostředí a má v plánu navštívit brněnské památky, když zde přijede poprvé i naposled,“ uzavírá Vajčner.

Kdo je José Carreras?
José Carreras ztvárnil na předních operních scénách světa a po boku nejlepších operních pěvkyň přes šest desítek rolí. Spolupracoval se slavnými režiséry a dirigenty včetně Herberta von Karajana, který měl na jeho kariéru největší vliv. Do srdcí svých obdivovatelů se zapsal i statečným a vítězným bojem s leukemií, která v osmdesátých letech minulého století na čas přerušila jeho kariéru. Po uzdravení založil mezinárodní nadaci pro výzkum této choroby, jíž předsedá. Jeho široký koncertní repertoár zahrnuje přes 600 titulů nejrozmanitějších stylů, od baroka až k současné muzice. Jeho diskografie obsahuje přes 150 nahrávek.
Vůbec poprvé u nás vystupoval už roku 1971, kdy jako ještě málo známý tenor hostoval ve Stavovském (tehdejším Tylově) divadle jako Alfred ve Verdiho La Traviatě. Když se po sametové revoluci začaly otevírat dveře hvězdám ze Západu, přijel roku 1994 se svou krajankou, sopranistkou Montserrat Caballéovou, která jej kdysi objevila, když zpíval vedlejší roli v Belliniho opeře Norma.

José Carreras – sobota 6. května 2017, 20:00, DRFG Arena (Hala Rondo), Brno

Foto: BrainZone promotion


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353